Joe Biden wint ook in Alaska van Sanders
JUNEAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-vicepresident Joe Biden heeft bij de Democraten ook de voorverkiezingen in Alaska gewonnen. Dat heeft het partijbestuur van de Amerikaanse staat zaterdagavond (lokale tijd) bekendgemaakt.
Biden weet haast al zeker dat hij de presidentskandidaat wordt van de Democraten, toch zal de uitslag voor hem voelen als een extra opsteker. De bewoners van Alaska mochten hun stem namelijk al uitbrengen voordat zijn concurrent Bernie Sanders deze week uit de race stapte. Vanwege het coronavirus kon alleen per post worden gestemd.
Biden won met 55,3 procent tegen 44,7 procent voor Sanders. Daarmee heeft de voormalig vicepresident, die al ver aan kop stond, nog eens negen kiesmannen in de wacht gesleept die uiteindelijk bepalen wie de nieuwe kandidaat wordt.
Sanders heeft zich niet helemaal uit de voorverkiezingen teruggetrokken. Mensen kunnen op hem blijven stemmen, zo wil hij met zo veel mogelijk mensen achter hem invloed op de partij uitoefenen.
Meer uit Buitenland
METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.
10 minuten geledenBAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.
11 minuten geledenSAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.
1 uur geledenDOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.
2 uur geledenALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.
3 uur geleden