Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joe Biden wint ook in Alaska van Sanders

Joe Biden wint ook in Alaska van Sanders

JUNEAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-vicepresident Joe Biden heeft bij de Democraten ook de voorverkiezingen in Alaska gewonnen. Dat heeft het partijbestuur van de Amerikaanse staat zaterdagavond (lokale tijd) bekendgemaakt.

Biden weet haast al zeker dat hij de presidentskandidaat wordt van de Democraten, toch zal de uitslag voor hem voelen als een extra opsteker. De bewoners van Alaska mochten hun stem namelijk al uitbrengen voordat zijn concurrent Bernie Sanders deze week uit de race stapte. Vanwege het coronavirus kon alleen per post worden gestemd.

Biden won met 55,3 procent tegen 44,7 procent voor Sanders. Daarmee heeft de voormalig vicepresident, die al ver aan kop stond, nog eens negen kiesmannen in de wacht gesleept die uiteindelijk bepalen wie de nieuwe kandidaat wordt.

Sanders heeft zich niet helemaal uit de voorverkiezingen teruggetrokken. Mensen kunnen op hem blijven stemmen, zo wil hij met zo veel mogelijk mensen achter hem invloed op de partij uitoefenen.

Meer uit Buitenland

Honderden mensen kunnen kerk niet in bij herdenking Harald

ASKER (ANP) - Ongeveer vijfhonderd mensen konden niet naar binnen bij de herdenkingsdienst voor de Noorse koning Harald in Asker. In heel Noorwegen zijn zondag gelijktijdig om 11.00 uur herdenkingen voor de overleden koning. "De politie moest een grote groep mensen wegsturen bij de kerk", schrijft de Noorse krant VG.

23 minuten geleden
Rusland dreigt met enorme aanvallen op energiesector Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland maakt zich op om massale aanvallen uit te voeren op de Oekraïense energievoorziening. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie, dat zegt daarmee Oekraïense aanvallen op doelen in Rusland te vergelden.

1 uur geleden
Leider Iran roept op tot eenheid onder islamitische landen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft moslimlanden opgeroepen zich te verenigen tegen hun "echte vijand", doelend op de Verenigde Staten en Israël. Van verdeeldheid tussen moslims profiteren alleen de vijanden van de islam, betoogde hij.

1 uur geleden
Nee-kamp stevent af op overwinning bij referendum IJsland

REYKJAVIK (ANP) - Het nee-kamp stevent in IJsland af op de overwinning bij het referendum over het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie, schrijft omroep RÚV. Hoewel nog niet alle stemmen binnen zijn, is het niet de verwachting dat de voorsprong van de tegenstanders nog kan worden ingelopen.

1 uur geleden
Dodental overstromingsramp Nepal en Tibet verder gestegen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal en Tibet is gestegen naar 750. De Nepalese autoriteiten maken melding van 734 overleden slachtoffers; in China kwamen volgens staatsmedia zeker 16 personen om het leven.

3 uur geleden
Dode en meerdere gewonden bij schietpartij Zwitserland

AARAU (ANP/AFP) - Een schietincident heeft in het noorden van Zwitserland aan zeker een persoon het leven gekost. Ook raakten vijf personen gewond, meldt de politie. Sommige slachtoffers liepen ernstige verwondingen op.

3 uur geleden
Schoten en slachtoffers gemeld bij evenement in Zwitserland

AARAU (ANP/DPA) - Bij een rave in het Zwitserse Aargau zijn volgens de autoriteiten schoten gelost en worden meerdere slachtoffers gemeld, schrijft de krant Blick. Onduidelijk is nog wat precies is voorgevallen en wat de toestand is van slachtoffers. Mensen worden opgeroepen om uit de buurt te blijven.

4 uur geleden