Joe Biden wint ook in Alaska van Sanders
JUNEAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-vicepresident Joe Biden heeft bij de Democraten ook de voorverkiezingen in Alaska gewonnen. Dat heeft het partijbestuur van de Amerikaanse staat zaterdagavond (lokale tijd) bekendgemaakt.
Biden weet haast al zeker dat hij de presidentskandidaat wordt van de Democraten, toch zal de uitslag voor hem voelen als een extra opsteker. De bewoners van Alaska mochten hun stem namelijk al uitbrengen voordat zijn concurrent Bernie Sanders deze week uit de race stapte. Vanwege het coronavirus kon alleen per post worden gestemd.
Biden won met 55,3 procent tegen 44,7 procent voor Sanders. Daarmee heeft de voormalig vicepresident, die al ver aan kop stond, nog eens negen kiesmannen in de wacht gesleept die uiteindelijk bepalen wie de nieuwe kandidaat wordt.
Sanders heeft zich niet helemaal uit de voorverkiezingen teruggetrokken. Mensen kunnen op hem blijven stemmen, zo wil hij met zo veel mogelijk mensen achter hem invloed op de partij uitoefenen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Thomas Massie, een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden, heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd dat hij "absoluut" een voorstel tot afzetting indient tegen minister van Defensie Pete Hegseth zodra het Huis volgende week weer bijeenkomt. Om zo'n procedure te starten is een gewone meerderheid in het Huis genoeg.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De onafhankelijke journalist Yoani Sánchez, een gerespecteerde verslaggever in Cuba, heeft bekendgemaakt dat ze is vrijgelaten na een "willekeurige detentie" van enkele uren in Havana.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De opwarming van de aarde kan in theorie rond 2050 tot stilstand worden gebracht, bij een opwarming van circa 1,7 graden ten opzichte van de pre-industriële tijd, concluderen onderzoekers van Climate Analytics in een vrijdag verschenen rapport. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten er twee dingen gebeuren: fossiele brandstoffen als olie, gas en kolen moeten zo snel mogelijk worden afgebouwd én de uitstoot van methaangas en andere broeikasgassen die relatief kort in de atmosfeer blijven hangen moet nu echt worden aangepakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Volgens voorlopige cijfers die het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken om 20.00 uur naar buiten bracht, zijn er donderdag door heel Frankrijk 448 mensen gearresteerd bij nieuwe protesten tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Daarnaast raakten in totaal 53 leden van de veiligheidstroepen gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in het Witte Huis een ontmoeting gehad met de Russische presidentiële gezant Kirill Dmitrijev. Het was de eerste ontmoeting tussen de twee. Na afloop zei Trump tegen verslaggevers dat er een "groot akkoord" aan zit te komen dat "meer dan alleen Oekraïne" en "mogelijk heel Europa" omvat. Details gaf hij niet.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Democraat Nithya Raman heeft Karen Bass verslagen in de strijd om het burgemeesterschap van Los Angeles. De eveneens Democratische Bass is sinds 2022 burgemeester van de na New York grootste Amerikaanse stad.
4 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de doodstraffen van alle 548 gevangenen op 'death row' in die staat omgezet in levenslange gevangenisstraffen zonder uitzicht op voorwaardelijke vrijlating. Dat meldt zijn kantoor in een brief.
5 uur geleden