Joe Biden wint ook in Alaska van Sanders
JUNEAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-vicepresident Joe Biden heeft bij de Democraten ook de voorverkiezingen in Alaska gewonnen. Dat heeft het partijbestuur van de Amerikaanse staat zaterdagavond (lokale tijd) bekendgemaakt.
Biden weet haast al zeker dat hij de presidentskandidaat wordt van de Democraten, toch zal de uitslag voor hem voelen als een extra opsteker. De bewoners van Alaska mochten hun stem namelijk al uitbrengen voordat zijn concurrent Bernie Sanders deze week uit de race stapte. Vanwege het coronavirus kon alleen per post worden gestemd.
Biden won met 55,3 procent tegen 44,7 procent voor Sanders. Daarmee heeft de voormalig vicepresident, die al ver aan kop stond, nog eens negen kiesmannen in de wacht gesleept die uiteindelijk bepalen wie de nieuwe kandidaat wordt.
Sanders heeft zich niet helemaal uit de voorverkiezingen teruggetrokken. Mensen kunnen op hem blijven stemmen, zo wil hij met zo veel mogelijk mensen achter hem invloed op de partij uitoefenen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
8 uur geledenRABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."
10 uur geleden