Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joe Biden: schande dat Trump verlies niet toegeeft

Joe Biden: schande dat Trump verlies niet toegeeft

WILMINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Democraat Joe Biden vindt het een "schande" dat Donald Trump zijn verlies bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen weigert toe te geven. Hij zei dat dinsdag in een toespraak in zijn woonplaats Wilmington.

Biden werd afgelopen weekeinde uitgeroepen tot winnaar van de verkiezingen. Trump zegt dat er is gefraudeerd maar gaf daar tot nu toe geen bewijzen van. Zijn team bereidt rechtszaken tegen de uitslag voor.

Biden verklaarde dat niets de overgang naar een nieuwe regering in de VS zal tegenhouden gezien zijn overwinning bij de verkiezingen. "Amerika is terug", aldus de Democraat. Biden verklaarde uit te kijken naar een gesprek met Trump.

Niet meewerken

"Ik denk gewoon dat het een schande is, om eerlijk te zijn", antwoordde Biden op de vraag wat hij ervan vindt dat Trump zijn nederlaag weigert toe te geven. "Hoe zal ik dit tactvol zeggen: ik denk niet dat dit de nalatenschap van de president helpt".

Dat Trump en ook andere Republikeinen niet willen meewerken aan de overgang naar een nieuwe regering onder Biden, is volgens de Democraat niet echt een probleem. "Het feit dat ze niet willen toegeven dat wij hebben gewonnen, heeft niet veel consequenties voor onze planning". Biden wacht onder andere nog op het vrijkomen van overheidsgelden waarmee hij de overgang naar een nieuwe regering kan financieren.

Meer uit Buitenland

Rechter legt oud-president Bolsonaro huisarrest op

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro maandag huisarrest opgelegd omdat hij zich niet aan de voorwaarden hield die voor hem golden. Bolsonaro droeg al een enkelband en het was hem verboden sociale media te gebruiken. De oud-president staat terecht voor een poging tot staatsgreep eind 2022.

3 uur geleden
Canada dropt hulpgoederen boven Gaza

OTTAWA/GAZA-STAD (ANP/RTR) - Canada heeft hulpgoederen boven Gaza gedropt, maakte de regering van het land maandag bekend. Het gaat om zo'n 9800 kilo aan voedselhulp voor Palestijnen in het gebied.

3 uur geleden
Media: Israël wil hele Gazastrook bezetten

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil de hele Palestijnse Gazastrook innemen. Premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat er een besluit is genomen om het gebied volledig te bezetten. Ook komen er speciale militaire operaties in gebieden waar gijzelaars worden vastgehouden, melden Israëlische media zoals The Jerusalem Post.

13 uur geleden
Mogelijk foute opslag vuurwerk Tomorrowland, geen link met brand

ANTWERPEN (ANP) - Justitie in België onderzoekt mogelijke fouten bij de opslag van vuurwerk op het dancefestival Tomorrowland. Er is sprake van drie tekortkomingen, meldt de Vlaamse VRT. De zender benadrukt dat er geen verband lijkt te zijn met de grote brand die het hoofdpodium kort voor de opening in de as legde. Bij de brand ontplofte ook vuurwerk.

15 uur geleden
Wall Street herstelt licht na forse koersval, Tesla opent hoger

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De elektrische autofabrikant heeft topman Elon Musk een aandelenpakket ter waarde van 29 miljard dollar toegekend. Daarmee hoopt het bedrijf de rijkste man ter wereld langer bij Tesla aan de slag te houden. Het aandeel won 1,3 procent.

17 uur geleden
Denemarken eert Hans Christian Andersen op 150e sterfdag

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Denemarken heeft maandag stilgestaan bij de 150e sterfdag van Hans Christian Andersen. Op veel plekken in het land werden gelijktijdig de kerklokken geluid op de wijze van door hem geschreven liederen, als eerbetoon aan de wereldberoemde sprookjesschrijver.

17 uur geleden
Kremlin vraagt om terughoudendheid in nucleaire dreigingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft opgeroepen om terughoudend te zijn met nucleaire dreigementen. Woordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de nucleaire onderzeeërs die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag richting Rusland heeft gestuurd.

21 uur geleden