Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joe Biden op TikTok voor verkiezingscampagne

Joe Biden op TikTok voor verkiezingscampagne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks veiligheidszorgen rond de socialmedia-app, lijkt de Amerikaanse president Joe Biden TikTok te omarmen. De campagne voor de herverkiezing van de 81-jarige is sinds zondag te volgen op de filmpjesdienst.

Het TikTok-account werd onthuld tijdens de Super Bowl, het populairste sportevenement in de Verenigde Staten. In de eerste post moet de president steeds kiezen tussen twee zaken, zoals zijn favoriet in de Americanfootballwedstrijd en zijn favoriete presidentskandidaat, hijzelf of Donald Trump.

De lancering is opmerkelijk omdat TikTok, eigendom van de Chinese techgigant ByteDance, in de VS wordt onderzocht vanwege mogelijke risico's voor de nationale veiligheid. Sommige Amerikaanse wetgevers willen de app verbieden, omdat ze vrezen dat de Chinese overheid toegang kan krijgen tot gebruikersgegevens of invloed kan uitoefenen op wat mensen op de app te zien krijgen. Vorig jaar droeg Bidens regering overheidsinstanties op om TikTok te verwijderen van telefoons en apparaten die eigendom zijn van de federale overheid.

In een statement liet Bidens campagneleiding zondag weten stemmers te willen bereiken op alle mogelijke platformen. Daaronder zou ook Trumps sociale medium Truth Social vallen. Het campagneteam zegt "verregaande veiligheidsmaatregelen" te hebben genomen voor apparaten waarop de apps worden geïnstalleerd en benadrukt dat het gebruik van de app door Biden losstaat van het onderzoek naar de veiligheidsrisico's van TikTok.

Meer uit Buitenland

Iraanse minister Abbas Araghchi vrijdag verwacht in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.

22 minuten geleden
China hekelt uitspraken Trump over vrachtschip

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.

3 uur geleden
BBC: Jeffrey Epstein bracht misbruikslachtoffers onder in Londen

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.

3 uur geleden
Bron: Pentagon bekijkt opties voor straffen NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

7 uur geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

9 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

11 uur geleden