Joe Biden op TikTok voor verkiezingscampagne
WASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks veiligheidszorgen rond de socialmedia-app, lijkt de Amerikaanse president Joe Biden TikTok te omarmen. De campagne voor de herverkiezing van de 81-jarige is sinds zondag te volgen op de filmpjesdienst.
Het TikTok-account werd onthuld tijdens de Super Bowl, het populairste sportevenement in de Verenigde Staten. In de eerste post moet de president steeds kiezen tussen twee zaken, zoals zijn favoriet in de Americanfootballwedstrijd en zijn favoriete presidentskandidaat, hijzelf of Donald Trump.
De lancering is opmerkelijk omdat TikTok, eigendom van de Chinese techgigant ByteDance, in de VS wordt onderzocht vanwege mogelijke risico's voor de nationale veiligheid. Sommige Amerikaanse wetgevers willen de app verbieden, omdat ze vrezen dat de Chinese overheid toegang kan krijgen tot gebruikersgegevens of invloed kan uitoefenen op wat mensen op de app te zien krijgen. Vorig jaar droeg Bidens regering overheidsinstanties op om TikTok te verwijderen van telefoons en apparaten die eigendom zijn van de federale overheid.
In een statement liet Bidens campagneleiding zondag weten stemmers te willen bereiken op alle mogelijke platformen. Daaronder zou ook Trumps sociale medium Truth Social vallen. Het campagneteam zegt "verregaande veiligheidsmaatregelen" te hebben genomen voor apparaten waarop de apps worden geïnstalleerd en benadrukt dat het gebruik van de app door Biden losstaat van het onderzoek naar de veiligheidsrisico's van TikTok.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
35 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
2 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.
3 uur geleden