Joe Biden op TikTok voor verkiezingscampagne
WASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks veiligheidszorgen rond de socialmedia-app, lijkt de Amerikaanse president Joe Biden TikTok te omarmen. De campagne voor de herverkiezing van de 81-jarige is sinds zondag te volgen op de filmpjesdienst.
Het TikTok-account werd onthuld tijdens de Super Bowl, het populairste sportevenement in de Verenigde Staten. In de eerste post moet de president steeds kiezen tussen twee zaken, zoals zijn favoriet in de Americanfootballwedstrijd en zijn favoriete presidentskandidaat, hijzelf of Donald Trump.
De lancering is opmerkelijk omdat TikTok, eigendom van de Chinese techgigant ByteDance, in de VS wordt onderzocht vanwege mogelijke risico's voor de nationale veiligheid. Sommige Amerikaanse wetgevers willen de app verbieden, omdat ze vrezen dat de Chinese overheid toegang kan krijgen tot gebruikersgegevens of invloed kan uitoefenen op wat mensen op de app te zien krijgen. Vorig jaar droeg Bidens regering overheidsinstanties op om TikTok te verwijderen van telefoons en apparaten die eigendom zijn van de federale overheid.
In een statement liet Bidens campagneleiding zondag weten stemmers te willen bereiken op alle mogelijke platformen. Daaronder zou ook Trumps sociale medium Truth Social vallen. Het campagneteam zegt "verregaande veiligheidsmaatregelen" te hebben genomen voor apparaten waarop de apps worden geïnstalleerd en benadrukt dat het gebruik van de app door Biden losstaat van het onderzoek naar de veiligheidsrisico's van TikTok.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
57 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
1 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
4 uur geleden