Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joe Biden op TikTok voor verkiezingscampagne

Joe Biden op TikTok voor verkiezingscampagne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks veiligheidszorgen rond de socialmedia-app, lijkt de Amerikaanse president Joe Biden TikTok te omarmen. De campagne voor de herverkiezing van de 81-jarige is sinds zondag te volgen op de filmpjesdienst.

Het TikTok-account werd onthuld tijdens de Super Bowl, het populairste sportevenement in de Verenigde Staten. In de eerste post moet de president steeds kiezen tussen twee zaken, zoals zijn favoriet in de Americanfootballwedstrijd en zijn favoriete presidentskandidaat, hijzelf of Donald Trump.

De lancering is opmerkelijk omdat TikTok, eigendom van de Chinese techgigant ByteDance, in de VS wordt onderzocht vanwege mogelijke risico's voor de nationale veiligheid. Sommige Amerikaanse wetgevers willen de app verbieden, omdat ze vrezen dat de Chinese overheid toegang kan krijgen tot gebruikersgegevens of invloed kan uitoefenen op wat mensen op de app te zien krijgen. Vorig jaar droeg Bidens regering overheidsinstanties op om TikTok te verwijderen van telefoons en apparaten die eigendom zijn van de federale overheid.

In een statement liet Bidens campagneleiding zondag weten stemmers te willen bereiken op alle mogelijke platformen. Daaronder zou ook Trumps sociale medium Truth Social vallen. Het campagneteam zegt "verregaande veiligheidsmaatregelen" te hebben genomen voor apparaten waarop de apps worden geïnstalleerd en benadrukt dat het gebruik van de app door Biden losstaat van het onderzoek naar de veiligheidsrisico's van TikTok.

Meer uit Buitenland

Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

1 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

1 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

4 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

5 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

5 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

6 uur geleden
VN-rapport waarschuwt voor gevolgen 'bankroet' watersysteem

RICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.

6 uur geleden