Joe Biden op TikTok voor verkiezingscampagne
WASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks veiligheidszorgen rond de socialmedia-app, lijkt de Amerikaanse president Joe Biden TikTok te omarmen. De campagne voor de herverkiezing van de 81-jarige is sinds zondag te volgen op de filmpjesdienst.
Het TikTok-account werd onthuld tijdens de Super Bowl, het populairste sportevenement in de Verenigde Staten. In de eerste post moet de president steeds kiezen tussen twee zaken, zoals zijn favoriet in de Americanfootballwedstrijd en zijn favoriete presidentskandidaat, hijzelf of Donald Trump.
De lancering is opmerkelijk omdat TikTok, eigendom van de Chinese techgigant ByteDance, in de VS wordt onderzocht vanwege mogelijke risico's voor de nationale veiligheid. Sommige Amerikaanse wetgevers willen de app verbieden, omdat ze vrezen dat de Chinese overheid toegang kan krijgen tot gebruikersgegevens of invloed kan uitoefenen op wat mensen op de app te zien krijgen. Vorig jaar droeg Bidens regering overheidsinstanties op om TikTok te verwijderen van telefoons en apparaten die eigendom zijn van de federale overheid.
In een statement liet Bidens campagneleiding zondag weten stemmers te willen bereiken op alle mogelijke platformen. Daaronder zou ook Trumps sociale medium Truth Social vallen. Het campagneteam zegt "verregaande veiligheidsmaatregelen" te hebben genomen voor apparaten waarop de apps worden geïnstalleerd en benadrukt dat het gebruik van de app door Biden losstaat van het onderzoek naar de veiligheidsrisico's van TikTok.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
12 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
13 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
13 uur geleden