Joe Biden op laatste werkdag naar herdenking Martin Luther King
WASHINGTON (ANP/AFP) - Op zijn laatste volledige dag als Amerikaans president brengt Joe Biden zondag een bezoek aan de staat South Carolina. Hij is daar bij een herdenking van Martin Luther King, de zwarte dominee en mensenrechtenactivist die in 1968 werd vermoord.
Maandag is Martin Luther Kingdag. Het is een feestdag ter nagedachtenis aan Nobelprijswinnaar King, die elk jaar valt op de derde maandag in januari. Op deze dag wordt in Washington ook Bidens opvolger Donald Trump geïnaugureerd.
South Carolina speelde bij Bidens verkiezing in 2020 een beslissende rol. Hij behaalde daar een klinkende overwinning in de voorverkiezingen, vooral doordat een groot deel van de zwarte kiezers op hem stemde. Volgens een woordvoerder van het Witte Huis zal Biden spreken in een kerk in Charleston over de "aanhoudende strijd om dr. Kings droom werkelijkheid te laten worden".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.
4 uur geledenKOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte denkt niet dat Europa ooit zonder de VS kan om zichzelf te beschermen. Dat zegt hij in een interview met Het Financieele Dagblad (FD). "Amerika is cruciaal voor onze bescherming", aldus Rutte.
7 uur geleden