Joe Biden op laatste werkdag naar herdenking Martin Luther King
WASHINGTON (ANP/AFP) - Op zijn laatste volledige dag als Amerikaans president brengt Joe Biden zondag een bezoek aan de staat South Carolina. Hij is daar bij een herdenking van Martin Luther King, de zwarte dominee en mensenrechtenactivist die in 1968 werd vermoord.
Maandag is Martin Luther Kingdag. Het is een feestdag ter nagedachtenis aan Nobelprijswinnaar King, die elk jaar valt op de derde maandag in januari. Op deze dag wordt in Washington ook Bidens opvolger Donald Trump geïnaugureerd.
South Carolina speelde bij Bidens verkiezing in 2020 een beslissende rol. Hij behaalde daar een klinkende overwinning in de voorverkiezingen, vooral doordat een groot deel van de zwarte kiezers op hem stemde. Volgens een woordvoerder van het Witte Huis zal Biden spreken in een kerk in Charleston over de "aanhoudende strijd om dr. Kings droom werkelijkheid te laten worden".
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
7 minuten geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
1 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israël en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.
2 uur geleden