
Joe Biden op laatste werkdag naar herdenking Martin Luther King
WASHINGTON (ANP/AFP) - Op zijn laatste volledige dag als Amerikaans president brengt Joe Biden zondag een bezoek aan de staat South Carolina. Hij is daar bij een herdenking van Martin Luther King, de zwarte dominee en mensenrechtenactivist die in 1968 werd vermoord.
Maandag is Martin Luther Kingdag. Het is een feestdag ter nagedachtenis aan Nobelprijswinnaar King, die elk jaar valt op de derde maandag in januari. Op deze dag wordt in Washington ook Bidens opvolger Donald Trump geïnaugureerd.
South Carolina speelde bij Bidens verkiezing in 2020 een beslissende rol. Hij behaalde daar een klinkende overwinning in de voorverkiezingen, vooral doordat een groot deel van de zwarte kiezers op hem stemde. Volgens een woordvoerder van het Witte Huis zal Biden spreken in een kerk in Charleston over de "aanhoudende strijd om dr. Kings droom werkelijkheid te laten worden".
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het standpunt van Frankrijk en partnerlanden over Oekraïne is "duidelijk en eensgezind", verklaart president Emmanuel Macron na een overleg met leiders van negentien landen. Hij schrijft in een verklaring op X dat de landen allemaal duurzame vrede in Oekraïne willen en dat daarvoor "robuuste en geloofwaardige garanties" nodig zijn.
3 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt donderdag een ontmoeting te hebben met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg, die zich namens Donald Trump bezighoudt met Oekraïne en Rusland. Hij laat in zijn dagelijkse video weten te hopen op een "constructief" overleg.
34 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse parlement heeft een nieuwe motie van wantrouwen tegen premier François Bayrou afgewezen. De Socialistische Partij had deze ingediend uit onvrede over een uitspraak van Bayrou over migratie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron gaat volgende week naar het Witte Huis. Macron en Donald Trump hebben elkaar nog niet ontmoet sinds Trump vorige maand opnieuw aantrad als president van de Verenigde Staten.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De gezondheidstoestand van paus Franciscus is "licht verbeterd", meldt het Vaticaan na nieuwe bloedonderzoeken. De 88-jarige paus ligt sinds vorige week in het Gemelli-ziekenhuis in Rome. Zijn toestand is stabiel.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël zegt dat het de namen heeft gekregen van de vier overleden Israëlische gijzelaars die Hamas donderdag aan Israël zal overdragen, zonder die te delen. Het is voor het eerst sinds het ingaan van het bestand dat lichamen van gijzelaars worden overgedragen.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP/DPA) - In Egypte is voor het eerst in ruim 100 jaar weer een koninklijk graf gevonden. Het gaat om de graftombe van koning Thoetmosis II, die bijna 3500 jaar geleden leefde.
4 uur geleden