Joe Biden op laatste werkdag naar herdenking Martin Luther King
WASHINGTON (ANP/AFP) - Op zijn laatste volledige dag als Amerikaans president brengt Joe Biden zondag een bezoek aan de staat South Carolina. Hij is daar bij een herdenking van Martin Luther King, de zwarte dominee en mensenrechtenactivist die in 1968 werd vermoord.
Maandag is Martin Luther Kingdag. Het is een feestdag ter nagedachtenis aan Nobelprijswinnaar King, die elk jaar valt op de derde maandag in januari. Op deze dag wordt in Washington ook Bidens opvolger Donald Trump geïnaugureerd.
South Carolina speelde bij Bidens verkiezing in 2020 een beslissende rol. Hij behaalde daar een klinkende overwinning in de voorverkiezingen, vooral doordat een groot deel van de zwarte kiezers op hem stemde. Volgens een woordvoerder van het Witte Huis zal Biden spreken in een kerk in Charleston over de "aanhoudende strijd om dr. Kings droom werkelijkheid te laten worden".
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
2 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
11 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
12 uur geleden