Joe Biden ontvangt Elton John in Witte Huis
WASHINGTON (ANP) - De Britse zanger Elton John heeft zijn afscheidstournee vrijdag onderbroken voor een optreden in het Witte Huis. De Amerikaanse president en first lady Joe en Jill Biden hadden de muzikant uitgenodigd om hem te bedanken voor zijn "enorme inzet als artiest en activist".
In de tuinen rond het Witte Huis was een speciaal podium gebouwd voor het optreden van John. De gastenlijst van zo'n 2000 bezoekers bestond uit onderwijzers, verplegend personeel, reddingswerkers en lhbti-activisten. Speciale genodigden waren mensenrechtenbepleiter Ruby Bridges en aidsactiviste Jeanne White-Ginder, wier zoon Ryan White één van de eerste bekende aidspatiënten was.
Het concert, dat later dit jaar wordt uitgezonden op de Amerikaanse televisie, kreeg de naam A Night When Hope and History Rhyme, naar een gedicht van de Ierse schrijver Seamus Heaney. Heaney is een van Bidens favoriete dichters, de president citeert geregeld uit het werk van de Ier. Dat deed hij vrijdag ook in de speech waarmee hij John introduceerde. De president prees de zanger om zijn activisme voor de homogemeenschap en aidsslachtoffers. "Hij heeft zijn stem gebruikt om anderen een stem te geven."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
5 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
5 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
5 uur geleden