Joe Biden heeft tweede dosis coronavaccin binnen
NEWARK (ANP/RTR/AFP) - Joe Biden heeft maandag zijn tweede inenting van het vaccin van het Amerikaanse-Duitse Pfizer/BioNTech toegediend gekregen. De aanstaande president (78) van Amerika kreeg de eerste dosis op 21 december, ook in een ziekenhuis in Newark in de staat Delaware waar hij woont.
De Democraat Biden heeft de strijd tegen de coronapandemie tot hoogste prioriteit uitgeroepen. Hij zei maandag dat het eerst nog slechter wordt voordat er verbetering in de situatie komt. In de Verenigde Staten zijn bijna 375.000 mensen overleden als gevolg van het coronavirus en er komen dagelijks duizenden slachtoffers bij.
"Mijn eerste prioriteit is het vaccin bij de mensen in de arm te krijgen - zoals we dat zojuist deden - zo snel als het kan", zei Biden na zijn inenting. "Drie- tot vierduizend mensen die per dag sterven is onaanvaardbaar. Het is slecht en we kunnen veel doen om het te veranderen." Hij zei dat hij donderdag een nieuwe strategie zal aankondigen voor de corona-aanpak.
Ook benadrukte de aankomend president de noodzaak om sociale afstand te houden en om mondkapjes te dragen. Hij zei "geschokt" te zijn dat Republikeinse parlementariërs weigerden mondkapjes te dragen toen ze tijdens de bestorming van het Capitool door Trump-aanhangers in veiligheid waren gebracht. "Ik denk dat het onverantwoord is. Het is geen politieke kwestie, het is een kwestie van openbare veiligheid."
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
3 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
10 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
11 uur geleden