Joe Biden heeft eerste telefoongesprek met Chinese ambtgenoot Xi
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een confrontatie tussen China en de Verenigde Staten zou een ramp zijn, dus moeten de twee landen alles in het werk stellen verdere verwijdering te voorkomen. Dat vertelde de Chinese president Xi Jinping zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden in het eerste telefoongesprek tussen de leiders.
Het telefoongesprek donderdag was het eerste sinds het aantreden van Biden en komt op een moment dat Peking en Washington overhoop liggen over kwesties als handel, Hong Kong, de Zuid-Chinese Zee, Taiwan en de mensenrechtenschendingen tegen Oeigoerse moslims in de regio Xinjiang.
De Chinese president zei tijdens het gesprek dat samenwerking de enige keuze is en dat de twee landen de geschillen op een constructieve manier moeten oplossen. Hij bepleitte ook dat Peking en Washington opnieuw verschillende vormen van dialoog moeten opzetten om elkaars bedoelingen te begrijpen en misverstanden te voorkomen, meldt de Chinese staatstelevisie.
Xi vertelde Biden dat hij hoopt dat de Verenigde Staten voorzichtig zullen omgaan met zaken met betrekking tot Taiwan, Hong Kong en Xinjiang die te maken hebben met de soevereiniteit en territoriale integriteit van China, volgens een verslag van de gesprekken dat donderdag op de Chinese staatstelevisie werd vertoond.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
5 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
9 uur geleden