Joe Biden heeft eerste telefoongesprek met Chinese ambtgenoot Xi
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een confrontatie tussen China en de Verenigde Staten zou een ramp zijn, dus moeten de twee landen alles in het werk stellen verdere verwijdering te voorkomen. Dat vertelde de Chinese president Xi Jinping zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden in het eerste telefoongesprek tussen de leiders.
Het telefoongesprek donderdag was het eerste sinds het aantreden van Biden en komt op een moment dat Peking en Washington overhoop liggen over kwesties als handel, Hong Kong, de Zuid-Chinese Zee, Taiwan en de mensenrechtenschendingen tegen Oeigoerse moslims in de regio Xinjiang.
De Chinese president zei tijdens het gesprek dat samenwerking de enige keuze is en dat de twee landen de geschillen op een constructieve manier moeten oplossen. Hij bepleitte ook dat Peking en Washington opnieuw verschillende vormen van dialoog moeten opzetten om elkaars bedoelingen te begrijpen en misverstanden te voorkomen, meldt de Chinese staatstelevisie.
Xi vertelde Biden dat hij hoopt dat de Verenigde Staten voorzichtig zullen omgaan met zaken met betrekking tot Taiwan, Hong Kong en Xinjiang die te maken hebben met de soevereiniteit en territoriale integriteit van China, volgens een verslag van de gesprekken dat donderdag op de Chinese staatstelevisie werd vertoond.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
1 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
12 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
13 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
14 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
14 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
16 uur geleden