Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joe Biden heeft eerste telefoongesprek met Chinese ambtgenoot Xi

Joe Biden heeft eerste telefoongesprek met Chinese ambtgenoot Xi

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een confrontatie tussen China en de Verenigde Staten zou een ramp zijn, dus moeten de twee landen alles in het werk stellen verdere verwijdering te voorkomen. Dat vertelde de Chinese president Xi Jinping zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden in het eerste telefoongesprek tussen de leiders.

Het telefoongesprek donderdag was het eerste sinds het aantreden van Biden en komt op een moment dat Peking en Washington overhoop liggen over kwesties als handel, Hong Kong, de Zuid-Chinese Zee, Taiwan en de mensenrechtenschendingen tegen Oeigoerse moslims in de regio Xinjiang.

De Chinese president zei tijdens het gesprek dat samenwerking de enige keuze is en dat de twee landen de geschillen op een constructieve manier moeten oplossen. Hij bepleitte ook dat Peking en Washington opnieuw verschillende vormen van dialoog moeten opzetten om elkaars bedoelingen te begrijpen en misverstanden te voorkomen, meldt de Chinese staatstelevisie.

Xi vertelde Biden dat hij hoopt dat de Verenigde Staten voorzichtig zullen omgaan met zaken met betrekking tot Taiwan, Hong Kong en Xinjiang die te maken hebben met de soevereiniteit en territoriale integriteit van China, volgens een verslag van de gesprekken dat donderdag op de Chinese staatstelevisie werd vertoond.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

3 uur geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

3 uur geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

6 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

8 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

10 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

12 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

12 uur geleden