Joe Biden heeft eerste telefoongesprek met Chinese ambtgenoot Xi
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een confrontatie tussen China en de Verenigde Staten zou een ramp zijn, dus moeten de twee landen alles in het werk stellen verdere verwijdering te voorkomen. Dat vertelde de Chinese president Xi Jinping zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden in het eerste telefoongesprek tussen de leiders.
Het telefoongesprek donderdag was het eerste sinds het aantreden van Biden en komt op een moment dat Peking en Washington overhoop liggen over kwesties als handel, Hong Kong, de Zuid-Chinese Zee, Taiwan en de mensenrechtenschendingen tegen Oeigoerse moslims in de regio Xinjiang.
De Chinese president zei tijdens het gesprek dat samenwerking de enige keuze is en dat de twee landen de geschillen op een constructieve manier moeten oplossen. Hij bepleitte ook dat Peking en Washington opnieuw verschillende vormen van dialoog moeten opzetten om elkaars bedoelingen te begrijpen en misverstanden te voorkomen, meldt de Chinese staatstelevisie.
Xi vertelde Biden dat hij hoopt dat de Verenigde Staten voorzichtig zullen omgaan met zaken met betrekking tot Taiwan, Hong Kong en Xinjiang die te maken hebben met de soevereiniteit en territoriale integriteit van China, volgens een verslag van de gesprekken dat donderdag op de Chinese staatstelevisie werd vertoond.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
43 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
3 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
4 uur geleden