Joe Biden heeft eerste telefoongesprek met Chinese ambtgenoot Xi
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een confrontatie tussen China en de Verenigde Staten zou een ramp zijn, dus moeten de twee landen alles in het werk stellen verdere verwijdering te voorkomen. Dat vertelde de Chinese president Xi Jinping zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden in het eerste telefoongesprek tussen de leiders.
Het telefoongesprek donderdag was het eerste sinds het aantreden van Biden en komt op een moment dat Peking en Washington overhoop liggen over kwesties als handel, Hong Kong, de Zuid-Chinese Zee, Taiwan en de mensenrechtenschendingen tegen Oeigoerse moslims in de regio Xinjiang.
De Chinese president zei tijdens het gesprek dat samenwerking de enige keuze is en dat de twee landen de geschillen op een constructieve manier moeten oplossen. Hij bepleitte ook dat Peking en Washington opnieuw verschillende vormen van dialoog moeten opzetten om elkaars bedoelingen te begrijpen en misverstanden te voorkomen, meldt de Chinese staatstelevisie.
Xi vertelde Biden dat hij hoopt dat de Verenigde Staten voorzichtig zullen omgaan met zaken met betrekking tot Taiwan, Hong Kong en Xinjiang die te maken hebben met de soevereiniteit en territoriale integriteit van China, volgens een verslag van de gesprekken dat donderdag op de Chinese staatstelevisie werd vertoond.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
2 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
3 uur geledenWISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.
5 uur geleden