Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joe Biden dringt aan op eenheid in Democratische Partij

Joe Biden dringt aan op eenheid in Democratische Partij

WILMINGTON (ANP) - Joe Biden heeft als overgebleven kandidaat voor het presidentschap van de Democratische Partij tot eenheid onder Democraten opgeroepen. Hij zei dit kort nadat zijn voornaamste rivaal, de linkse senator uit Vermont Bernie Sanders, had erkend de kandidatuur niet meer te kunnen winnen. Sanders beloofde daarbij met "de zeer gerespecteerde Biden" samen te werken. Biden zei de aanhangers van Sanders te begrijpen: "Ik zie jullie, ik hoor jullie en ik begrijp wat we snel in dit land gedaan moeten krijgen. Ik hoop dat jullie bij ons komen, jullie zijn welkom en jullie zijn nodig"."

Sanders wil naar eigen zeggen samenwerken om "onze progressieve ideeën" te dienen. Joe Biden wordt nu vrijwel zeker door het partijcongres in de zomer gekozen als de man die het in de presidentsverkiezingen in november gaat opnemen tegen de Republikeinse president Donald Trump. Maar Sanders trekt zich niet helemaal uit de voorverkiezingen terug. Hij wil met zo veel mogelijk mensen achter hem op het congres invloed op de partij uitoefenen.

De aanvankelijk voornamelijk onder oudere Democraten populaire ex-vicepresident Biden leek het onderspit te delven in de voorverkiezingen. Maar de coronacrisis heeft thema's waar Sanders mee scoorde, naar de achtergrond gedreven. Bovendien zijn de verkiezingscampagnes vrijwel stilgelegd en zijn voorverkiezingen uitgesteld.

Hereniging

Hoe Biden de hereniging van zijn verdeelde partij voor zich ziet, is volgens de The New York Times door de lockdowns onduidelijk. Biden is 'ondergedoken' in zijn woning in Wilmington (Delaware). Hij richt zich zo nu en dan via tv en internet tot de buitenwereld. Van een gezamenlijk optreden van de twee Democratische leiders om de eenheid uit te stralen, lijkt het voorlopig niet te komen. En het uitstel van het Democratische partijcongres naar augustus, betekent ook dat Biden minder tijd heeft om als presidentskandidaat campagne te voeren.

Ook Trump, die rekende op een probleemloze herverkiezing, heeft door de coronacrisis te maken met onvoorziene problemen. Zijn belangrijkste thema, de economisch groei, is verdampt. Ook zijn verkiezingsbijeenkomsten zijn afgelast. De twee kandidaten om de 46e president van de VS te worden, hebben elkaar maandag gebeld over de bestrijding van het virus, meldden Amerikaanse media. Het was volgens Trump een goed gesprek. Biden zei dat de twee hebben afgesproken het belangrijkste van de conversatie vertrouwelijk te houden.

Meer uit Buitenland

Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

41 minuten geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

1 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

3 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

3 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

7 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

8 uur geleden
Afghanistan meldt burgerdoden door Pakistaanse aanval aan grens

SPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.

10 uur geleden