Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jodenhaat scherp veroordeeld tijdens World Holocaust Forum

Jodenhaat scherp veroordeeld tijdens World Holocaust Forum

JERUZALEM (ANP/RTR) - Wereldleiders hebben antisemitisme donderdag scherp veroordeeld op het World Holocaust Forum in Jeruzalem. Tientallen wereldleiders en prominenten herdenken in de Israëlische hoofdstad de bevrijding van concentratiekamp Auschwitz-Birkenau, 75 jaar geleden.

De Russische president Vladimir Poetin zei dat antisemitisme en vreemdelingenhaat overal moet worden bestreden. De Israëlische president Reuven Rivlin zei eerder dat het "niet bekend is waar het antisemitisme eindigt". Poetin was het daar niet helemaal mee eens. "Helaas weten we dit wel. Auschwitz was het eindresultaat", zei hij. In dat kamp in het geannexeerde deel van Polen werden tijdens de Tweede Wereldoorlog meer dan een miljoen mensen, vooral Joden, vermoord door de nazi's.

Ook de Amerikaanse vicepresident Mike Pence riep de wereld op zich sterk te maken tegen "de verachtelijke golf van antisemitisme". "Maar dan moeten we ons ook verzetten tegen de hofleverancier van dit antisemitisme. De regering die de Holocaust ontkent en dreigt Israël van de kaart te vegen", zo zei Pence. Daarbij doelde hij op Iran.

Kritiek op Iran

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu sloot zich donderdag aan bij de woorden van Pence. Hij noemde de regering van Iran "het meest antisemitische regime op de planeet" dat zich bezighoudt met het "ontwikkelen van kernwapens en het vernietigen van de enige Joodse staat".

Ook koning Willem-Alexander woonde donderdag het World Holocaust Forum bij, samen met staatssecretaris Paul Blokhuis van VWS.

Meer uit Buitenland

President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

24 minuten geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

57 minuten geleden
Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

1 uur geleden
Trump wil bestand met Iran niet verlengen, dringt aan op deal

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.

2 uur geleden
Tiener aangeklaagd voor brandstichting bij synagoge in Londen

LONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.

4 uur geleden
Paus Leo herdenkt voorganger Franciscus, een jaar na overlijden

MALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.

4 uur geleden
Duitse minister: opschorten associatieverdrag Israël ongepast

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.

4 uur geleden