Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jodenhaat scherp veroordeeld tijdens World Holocaust Forum

Jodenhaat scherp veroordeeld tijdens World Holocaust Forum

JERUZALEM (ANP/RTR) - Wereldleiders hebben antisemitisme donderdag scherp veroordeeld op het World Holocaust Forum in Jeruzalem. Tientallen wereldleiders en prominenten herdenken in de Israëlische hoofdstad de bevrijding van concentratiekamp Auschwitz-Birkenau, 75 jaar geleden.

De Russische president Vladimir Poetin zei dat antisemitisme en vreemdelingenhaat overal moet worden bestreden. De Israëlische president Reuven Rivlin zei eerder dat het "niet bekend is waar het antisemitisme eindigt". Poetin was het daar niet helemaal mee eens. "Helaas weten we dit wel. Auschwitz was het eindresultaat", zei hij. In dat kamp in het geannexeerde deel van Polen werden tijdens de Tweede Wereldoorlog meer dan een miljoen mensen, vooral Joden, vermoord door de nazi's.

Ook de Amerikaanse vicepresident Mike Pence riep de wereld op zich sterk te maken tegen "de verachtelijke golf van antisemitisme". "Maar dan moeten we ons ook verzetten tegen de hofleverancier van dit antisemitisme. De regering die de Holocaust ontkent en dreigt Israël van de kaart te vegen", zo zei Pence. Daarbij doelde hij op Iran.

Kritiek op Iran

De Israëlische premier Benjamin Netanyahu sloot zich donderdag aan bij de woorden van Pence. Hij noemde de regering van Iran "het meest antisemitische regime op de planeet" dat zich bezighoudt met het "ontwikkelen van kernwapens en het vernietigen van de enige Joodse staat".

Ook koning Willem-Alexander woonde donderdag het World Holocaust Forum bij, samen met staatssecretaris Paul Blokhuis van VWS.

Meer uit Buitenland

Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

4 uur geleden
Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

5 uur geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

7 uur geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

8 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

10 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

11 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

12 uur geleden