Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

J&J denkt coronavaccin in maart beschikbaar te hebben

J&J denkt coronavaccin in maart beschikbaar te hebben

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse farmaceut Johnson & Johnson (J&J) verwacht dat zijn coronavaccin in maart beschikbaar zal zijn. Nog deze maand, of uiterlijk begin februari, denkt het bedrijf gegevens over de efficiëntie te kunnen delen. Dat zei het hoofd van de wetenschapsdivisie, Paul Stoffels, tegen persbureau Reuters.

Het vaccin van J&J werd ontwikkeld door dochterbedrijf Janssen in Leiden. Stoffels zei dat het doel is om eind dit jaar 1 miljard vaccins geleverd te hebben. Het middel van J&J bestaat in tegenstelling tot andere coronavaccins uit één dosis. Voor de vaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna moeten twee doses worden geïnjecteerd, met daartussen enkele weken.

Eerder op woensdag schreef The New York Times dat J&J met productievertragingen kampt. Daardoor kan het bedrijf mogelijk niet voldoen aan de beloofde leveringen aan de Amerikaanse overheid dit voorjaar. In april zou de farmaceut meer dan 60 miljoen doses van zijn coronavaccin moeten leveren aan de Amerikaanse overheid.

Goedkeuringen

Een en ander is nog wel afhankelijk van goedkeuringen. J&J zou verder in februari om goedkeuring kunnen gaan vragen voor het vaccin bij het Europese medicijnbureau EMA. EU-commissaris Stella Kyriakides (Volksgezondheid) zou dat hebben gezegd. De Europese Commissie heeft 200 miljoen doses besteld van het vaccin, met een optie op nog eens 200 miljoen.

Het middel van J&J wordt in de VS, Europa, India en Zuid-Afrika geproduceerd. Volgens Stoffels is het nog iets te vroeg om over productie-aantallen in de komende maanden te praten.

Meer uit Buitenland

Gesprekken tussen Oekraïne en VS in Berlijn zijn klaar

BERLIJN (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen de delegaties uit Oekraïne en de VS in Berlijn zijn afgerond, laat het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky weten.

8 minuten geleden
Slechts 35 deelnemers voor jubilerend Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Volgend jaar doen 35 landen mee aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat heeft de organiserende European Broadcasting Union maandag aangekondigd. Dat is het laagste aantal deelnemende landen sinds de invoering van halve finales in 2004 bij het Eurovisie Songfestival, dat volgend jaar zijn 70e editie viert.

9 minuten geleden
AfD-parlementslid aangeklaagd om brengen Hitlergroet

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Berlijn heeft AfD-parlementslid Matthias Moosdorf aangeklaagd, omdat hij de Hitlergroet zou hebben gebracht in de Bondsdag. Dit zou in 2023 in de garderobe zijn gebeurd bij het begroeten van een partijgenoot. Het brengen van de Hitlergroet is volgens de Duitse wet verboden.

13 minuten geleden
EU stuurt acht vliegtuigen met hulpmiddelen naar Soedan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.

1 uur geleden
Kremlin noemt opgeven NAVO-wens Kyiv basis voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.

1 uur geleden
Buitenlandministers willen EU-veiligheidsgaranties voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.

2 uur geleden
Louvre gesloten vanwege staking personeel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.

2 uur geleden