Jiya klopt Bol en Klaver en loopt olympische limiet op 200 meter
HENGELO (ANP) - Atlete Tasa Jiya heeft tijdens de NK in Hengelo voldaan aan de olympische limiet op de 200 meter. De 26-jarige sprintster klopte 400 meter-specialisten Lieke Klaver en Femke Bol en liep met een persoonlijk record van 22,62 als enige onder de Nederlandse limiet van 22,70. Klaver werd tweede (22,72), voor Bol (22,80).
Meervoudig wereldkampioene Bol wacht zo nog altijd op haar eerste nationale titel outdoor. In het interview bij de baan toonde ze zich wel tevreden met haar tijd, een persoonlijk record. "De 200 is altijd wel redelijk kort, maar wel leuk. Ik wilde gewoon volle bak rennen om te kijken waar we staan."
Het persoonlijk record van Jiya stond op 22,67 van vorig jaar tijdens de WK in Boedapest. Vrijdag veroverde ze ook al de nationale titel op de 100 meter met een persoonlijk record.
Adigida
Bij de mannen sprintte Onyema Adigida naar de titel op de 200 meter in 20,35. Het zilver ging naar Liemarvin Bonevacia (20,43), specialist op de 400 meter.
Tom Egbers won de Nederlandse titel speerwerpen met een afstand van 80,36 meter. Daarmee was hij pas de derde Nederlander ooit die boven de 80 meter kwam.
Amels
Douwe Amels veroverde zijn 21e nationale titel bij het hoogspringen (2,16 meter). Hij was indoor tien keer de beste van het land en outdoor nu elf keer.
Polsstokhoogspringer Menno Vloon pakte zijn zevende NK-titel outdoor met een kampioenschapsrecord van 5,84 meter.
Volgend weekend meldt een belangrijk deel van de atleten zich weer in Hengelo voor de FBK Games.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
4 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geleden