Jiya klopt Bol en Klaver en loopt olympische limiet op 200 meter
HENGELO (ANP) - Atlete Tasa Jiya heeft tijdens de NK in Hengelo voldaan aan de olympische limiet op de 200 meter. De 26-jarige sprintster klopte 400 meter-specialisten Lieke Klaver en Femke Bol en liep met een persoonlijk record van 22,62 als enige onder de Nederlandse limiet van 22,70. Klaver werd tweede (22,72), voor Bol (22,80).
Meervoudig wereldkampioene Bol wacht zo nog altijd op haar eerste nationale titel outdoor. In het interview bij de baan toonde ze zich wel tevreden met haar tijd, een persoonlijk record. "De 200 is altijd wel redelijk kort, maar wel leuk. Ik wilde gewoon volle bak rennen om te kijken waar we staan."
Het persoonlijk record van Jiya stond op 22,67 van vorig jaar tijdens de WK in Boedapest. Vrijdag veroverde ze ook al de nationale titel op de 100 meter met een persoonlijk record.
Adigida
Bij de mannen sprintte Onyema Adigida naar de titel op de 200 meter in 20,35. Het zilver ging naar Liemarvin Bonevacia (20,43), specialist op de 400 meter.
Tom Egbers won de Nederlandse titel speerwerpen met een afstand van 80,36 meter. Daarmee was hij pas de derde Nederlander ooit die boven de 80 meter kwam.
Amels
Douwe Amels veroverde zijn 21e nationale titel bij het hoogspringen (2,16 meter). Hij was indoor tien keer de beste van het land en outdoor nu elf keer.
Polsstokhoogspringer Menno Vloon pakte zijn zevende NK-titel outdoor met een kampioenschapsrecord van 5,84 meter.
Volgend weekend meldt een belangrijk deel van de atleten zich weer in Hengelo voor de FBK Games.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
7 uur geleden