Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jiya klopt Bol en Klaver en loopt olympische limiet op 200 meter

Jiya klopt Bol en Klaver en loopt olympische limiet op 200 meter

HENGELO (ANP) - Atlete Tasa Jiya heeft tijdens de NK in Hengelo voldaan aan de olympische limiet op de 200 meter. De 26-jarige sprintster klopte 400 meter-specialisten Lieke Klaver en Femke Bol en liep met een persoonlijk record van 22,62 als enige onder de Nederlandse limiet van 22,70. Klaver werd tweede (22,72), voor Bol (22,80).

Meervoudig wereldkampioene Bol wacht zo nog altijd op haar eerste nationale titel outdoor. In het interview bij de baan toonde ze zich wel tevreden met haar tijd, een persoonlijk record. "De 200 is altijd wel redelijk kort, maar wel leuk. Ik wilde gewoon volle bak rennen om te kijken waar we staan."

Het persoonlijk record van Jiya stond op 22,67 van vorig jaar tijdens de WK in Boedapest. Vrijdag veroverde ze ook al de nationale titel op de 100 meter met een persoonlijk record.

Adigida

Bij de mannen sprintte Onyema Adigida naar de titel op de 200 meter in 20,35. Het zilver ging naar Liemarvin Bonevacia (20,43), specialist op de 400 meter.

Tom Egbers won de Nederlandse titel speerwerpen met een afstand van 80,36 meter. Daarmee was hij pas de derde Nederlander ooit die boven de 80 meter kwam.

Amels

Douwe Amels veroverde zijn 21e nationale titel bij het hoogspringen (2,16 meter). Hij was indoor tien keer de beste van het land en outdoor nu elf keer.

Polsstokhoogspringer Menno Vloon pakte zijn zevende NK-titel outdoor met een kampioenschapsrecord van 5,84 meter.

Volgend weekend meldt een belangrijk deel van de atleten zich weer in Hengelo voor de FBK Games.

Meer uit Sport

Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

2 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

3 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

18 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

20 uur geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

21 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

22 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

22 uur geleden