Jiya klopt Bol en Klaver en loopt olympische limiet op 200 meter
HENGELO (ANP) - Atlete Tasa Jiya heeft tijdens de NK in Hengelo voldaan aan de olympische limiet op de 200 meter. De 26-jarige sprintster klopte 400 meter-specialisten Lieke Klaver en Femke Bol en liep met een persoonlijk record van 22,62 als enige onder de Nederlandse limiet van 22,70. Klaver werd tweede (22,72), voor Bol (22,80).
Meervoudig wereldkampioene Bol wacht zo nog altijd op haar eerste nationale titel outdoor. In het interview bij de baan toonde ze zich wel tevreden met haar tijd, een persoonlijk record. "De 200 is altijd wel redelijk kort, maar wel leuk. Ik wilde gewoon volle bak rennen om te kijken waar we staan."
Het persoonlijk record van Jiya stond op 22,67 van vorig jaar tijdens de WK in Boedapest. Vrijdag veroverde ze ook al de nationale titel op de 100 meter met een persoonlijk record.
Adigida
Bij de mannen sprintte Onyema Adigida naar de titel op de 200 meter in 20,35. Het zilver ging naar Liemarvin Bonevacia (20,43), specialist op de 400 meter.
Tom Egbers won de Nederlandse titel speerwerpen met een afstand van 80,36 meter. Daarmee was hij pas de derde Nederlander ooit die boven de 80 meter kwam.
Amels
Douwe Amels veroverde zijn 21e nationale titel bij het hoogspringen (2,16 meter). Hij was indoor tien keer de beste van het land en outdoor nu elf keer.
Polsstokhoogspringer Menno Vloon pakte zijn zevende NK-titel outdoor met een kampioenschapsrecord van 5,84 meter.
Volgend weekend meldt een belangrijk deel van de atleten zich weer in Hengelo voor de FBK Games.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
20 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
21 uur geleden