Jip Janssen schiet hockeyers langs Spanje
VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben hun eerste zege van dit seizoen in de Pro League én de eerste van 2020 geboekt. In Valencia was de formatie van bondscoach Max Caldas te sterk voor Spanje, 4-3. De beslissende rol was weggelegd voor Jip Janssen, die drie keer scoorde. Steeds deed hij dat uit een strafcorner.
"Alles klopte bij de corners", zei Janssen kort na de wedstrijd. "Ik werd precies op de juiste manier aangespeeld. Dan is het aan mij om het af te maken, daarom sta ik er. Mooi dat het zo goed lukte allemaal. En heel mooi om op deze manier bij te dragen aan de overwinning."
Oranje kwam in Valencia al snel op voorsprong. Janssen verraste met een fraaie push in de bovenhoek de Spaanse doelman Quico Cortes. Uit hun eerste strafcorner kwamen de Spanjaarden op gelijke hoogte, dankzij een inzet van Josep Romeu. Vlak voor het einde van het eerste kwart zette Jonas de Geus Nederland op 2-1. De speler trok naar binnen en schoot met een forehand hard raak.
Strafcorner
Na de hervatting kwam Spanje opnieuw op gelijke hoogte. Andermaal scoorde Romeu uit een strafcorner, nu zo ongeveer recht door het midden en via de voet van doelman Pirmin Blaak. Janssen zette Oranje op 3-2, opnieuw door fraai - hard en hoog - raak te pushen uit een strafcorner. De 4-2 kwam ook van Janssen, nu scoorde hij door een strafcorner hard en laag in te schieten.
Met nog een kleine drie minuten te gaan, bracht Romeu de spanning terug. Ook hij schoot voor de derde keer raak uit een strafcorner. Met een extra veldspeler in plaats van een doelman nam Spanje in de jacht op de gelijkmaker alle risico's. Dat leverde niets meer op.
Opnieuw tegen Spanje
Nederland speelt zaterdag opnieuw tegen Spanje. Ook dat gebeurt in het Estadio Betero van Valencia.
Eerder dit seizoen in de Pro League verloor Nederland al twee keer bij India, waarvan eenmaal na shoot-outs. Bij het debuutjaar van de Pro League eindigde de formatie van Caldas vorig jaar als derde.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Wielrensters Demi Vollering en Lieke Nooijen zijn niet in de buurt gekomen van een medaille op het wereldkampioenschap tijdrijden in Montreal. De Zwitserse Marlen Reusser maakte haar favorietenrol waar en prolongeerde haar titel overtuigend, Vollering werd achtste en Nooijen twaalfde. Met name Vollering gold als kandidate voor het podium na haar eerdere WK-zilver (2024) en -brons (2025).
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de vijfde en laatste etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De 31-jarige Nederlandse wielrenner deed dat na een lange solo in een rit over 175 kilometer van Mersch naar Luxembourg-Limpertsberg.
2 uur geledenSPIELBERG (ANP/AFP) - Motorcoureur Pedro Acosta heeft bij de Grote Prijs van Oostenrijk zijn eerste zege in de MotoGP geboekt. De 22-jarige Spanjaard van KTM liet op de Red Bull Ring in Spielberg zijn landgenoot Jorge Martín en de Italiaan Marco Bezzecchi achter zich.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse atleet Filmon Tesfu is bij de tweede editie van de wereldkampioenschappen wegatletiek op de dertigste plaats geëindigd op de halve marathon. De Zweed Andreas Almgren veroverde in Kopenhagen de wereldtitel.
7 uur geledenZAANDAM (ANP) - Atlete Asayech Ayichew heeft de veertigste editie van de Dam tot Damloop op haar naam geschreven. De 21-jarige Ethiopische verbeterde met een tijd van 50.05 het record van de Noorse hardlooplegende Ingrid Kristiansen, die in 1987 tot een tijd van 50.31 kwam.
8 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martín (Aprilia) heeft de leiding in de WK-stand in de MotoGP heroverd op Marc Márquez (Ducati). De Spanjaard won zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Oostenrijk voor zijn landgenoot. De Italiaanse nummer 3 in de WK-stand Marco Bezzecchi (Aprilia) werd ook derde in de sprintrace.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgeschakeld op het WTA-toernooi van São Paulo. In de kwartfinales was de Argentijnse Nadia Podoroska in drie sets te sterk voor de Nederlandse: 7-6 (5) 3-6 6-3.
1 dag geleden