Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jip Janssen schiet hockeyers langs Spanje

Jip Janssen schiet hockeyers langs Spanje

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben hun eerste zege van dit seizoen in de Pro League én de eerste van 2020 geboekt. In Valencia was de formatie van bondscoach Max Caldas te sterk voor Spanje, 4-3. De beslissende rol was weggelegd voor Jip Janssen, die drie keer scoorde. Steeds deed hij dat uit een strafcorner.

"Alles klopte bij de corners", zei Janssen kort na de wedstrijd. "Ik werd precies op de juiste manier aangespeeld. Dan is het aan mij om het af te maken, daarom sta ik er. Mooi dat het zo goed lukte allemaal. En heel mooi om op deze manier bij te dragen aan de overwinning."

Oranje kwam in Valencia al snel op voorsprong. Janssen verraste met een fraaie push in de bovenhoek de Spaanse doelman Quico Cortes. Uit hun eerste strafcorner kwamen de Spanjaarden op gelijke hoogte, dankzij een inzet van Josep Romeu. Vlak voor het einde van het eerste kwart zette Jonas de Geus Nederland op 2-1. De speler trok naar binnen en schoot met een forehand hard raak.

Strafcorner

Na de hervatting kwam Spanje opnieuw op gelijke hoogte. Andermaal scoorde Romeu uit een strafcorner, nu zo ongeveer recht door het midden en via de voet van doelman Pirmin Blaak. Janssen zette Oranje op 3-2, opnieuw door fraai - hard en hoog - raak te pushen uit een strafcorner. De 4-2 kwam ook van Janssen, nu scoorde hij door een strafcorner hard en laag in te schieten.

Met nog een kleine drie minuten te gaan, bracht Romeu de spanning terug. Ook hij schoot voor de derde keer raak uit een strafcorner. Met een extra veldspeler in plaats van een doelman nam Spanje in de jacht op de gelijkmaker alle risico's. Dat leverde niets meer op.

Opnieuw tegen Spanje

Nederland speelt zaterdag opnieuw tegen Spanje. Ook dat gebeurt in het Estadio Betero van Valencia.

Eerder dit seizoen in de Pro League verloor Nederland al twee keer bij India, waarvan eenmaal na shoot-outs. Bij het debuutjaar van de Pro League eindigde de formatie van Caldas vorig jaar als derde.

Meer uit Sport

Oud-winnaar Carapaz kopman EF Education-EasyPost in Giro

BOULDER (ANP/BELGA) - Oud-winnaar Richard Carapaz is de kopman van wielerploeg EF Education-EasyPost voor de Giro d'Italia. De 31-jarige Ecuadoriaan schreef de Ronde van Italië in 2019 op zijn naam.

42 minuten geleden
Griekspoor dankzij sterke derde set naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van de Serviër Miomir Kecmanovic geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome. De Nederlandse nummer 35 van de wereld knokte zich terug van een set achterstand, mede door een sterk optreden in de derde en beslissende set: 4-6 6-3 6-0.

2 uur geleden
Beroep wielrenner López tegen dopingschorsing afgewezen

LAUSANNE (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Miguel Ángel López moet zijn schorsing van vier jaar wegens overtreding van de dopingregels uitzitten. López, bijgenaamd Superman, kreeg een jaar geleden de schorsing opgelegd door de internationale wielrenunie UCI en ging in beroep bij sporttribunaal CAS.

3 uur geleden
PEC Zwolle kiest voor trainer Van der Vegt als opvolger Jansen

ZWOLLE (ANP) - Henry van der Vegt is vanaf komend seizoen trainer van PEC Zwolle. De oud-voetballer van de club (53) heeft een contract voor twee seizoenen getekend bij de nummer 14 van de Eredivisie, die zich afgelopen weekend zo goed als zeker veilig speelde. Hij volgt de vertrekkende Johnny Jansen op.

6 uur geleden
Formule 1-team Alpine vervangt Doohan vijf races voor Colapinto

ENSTONE (ANP) - Het Formule 1-team van Alpine vervangt Jack Doohan in ieder geval de komende vijf races door Franco Colapinto. Voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in juli volgt een evaluatie, meldt het team. Over de rijderswissel werd de afgelopen dagen al gespeculeerd, na de teleurstellende prestaties van Doohan (22) in de eerste zes races en zijn uitvallen afgelopen weekend in Miami.

8 uur geleden
Briatore vervangt opgestapte teambaas Oakes bij F1-renstal Alpine

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Oliver Oakes is opgestapt bij de Formule 1-renstal Alpine. De 75-jarige Flavio Briatore neemt zijn taken per direct over. De Italiaan, voormalig teambaas bij Benetton en Renault, was al adviseur bij Alpine.

19 uur geleden
Gerritse wint etappe en pakt leiding in de Vuelta Femenina

HUESCA (ANP) - De Nederlandse Femke Gerritse (SD Worx-Protime) heeft de derde etappe van de Vuelta Femenina van Barbastro naar Huesca gewonnen. De rit ging 132,4 kilometer over een heuvelachtig landschap en eindigde in een massasprint. Gerritse versloeg Marianne Vos in de sprint. Ze nam de leiding in het algemeen klassement over van de Italiaanse Letizia Paternoster.

1 dag geleden