Jimmy Fallon biedt crew excuses aan na klachten over wangedrag
NEW YORK (ANP) - Talkshowhost Jimmy Fallon heeft zijn medewerkers excuses gemaakt over zijn gedrag. Hij deed dit tijdens een Zoom-sessie met de voltallige crew van zijn programma The Tonight Show, nadat via het tijdschrift Rolling Stone donderdag naar buiten kwam dat veel medewerkers zijn gedrag op de werkvloer grensoverschrijdend noemden.
"Ik schaam mij kapot", zei Fallon volgens medewerkers die bij de sessie aanwezig waren. "Ik voel me er heel slecht over, meer dan ik kan uitdrukken. Dit is niet de sfeer die ik bij de show wilde creëren. Het spijt me als ik jullie gevoelens van schaamte heb gegeven."
Volgens medewerkers die de schuldbekentenis van Fallon bijwoonden, klonk hij zeer oprecht. De presentator nam de schuld voor de gevoelens in zijn crew volledig op zich. Hij zei dat programmaleider Chris Miller niets te verwijten valt en dat deze niet weggaat. "Ik wil dat de show leuk is, voor iedereen die er aan meewerkt", beklemtoonde Fallon.
Mentale klachten
In Rolling Stone beschuldigden verschillende huidige en oud-medewerkers van The Tonight Show de presentator van grensoverschrijdend gedrag. Achter de schermen van de populaire Amerikaanse tv-show zou al jaren sprake zijn van een "giftige werkomgeving", stelden zij. Dit zou onder meer komen door Fallon en door de steeds wisselende teams van leidinggevenden. In de afgelopen negen jaar versleet The Tonight Show liefst negen showrunners (programmaleiders) die Fallon nooit durfden tegen te spreken.
Sommige medewerkers voelden zich gekleineerd en geïntimideerd door Fallon en zijn soms "onvoorspelbare gedrag'. Zij meldden zich bij personeelszaken, maar er gebeurde niets met hun klachten, stelden zij. Een aantal medewerkers heeft blijvende mentale klachten door de ervaringen op de werkvloer.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
6 uur geleden