Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jimmy Fallon biedt crew excuses aan na klachten over wangedrag

Jimmy Fallon biedt crew excuses aan na klachten over wangedrag

NEW YORK (ANP) - Talkshowhost Jimmy Fallon heeft zijn medewerkers excuses gemaakt over zijn gedrag. Hij deed dit tijdens een Zoom-sessie met de voltallige crew van zijn programma The Tonight Show, nadat via het tijdschrift Rolling Stone donderdag naar buiten kwam dat veel medewerkers zijn gedrag op de werkvloer grensoverschrijdend noemden.

"Ik schaam mij kapot", zei Fallon volgens medewerkers die bij de sessie aanwezig waren. "Ik voel me er heel slecht over, meer dan ik kan uitdrukken. Dit is niet de sfeer die ik bij de show wilde creëren. Het spijt me als ik jullie gevoelens van schaamte heb gegeven."

Volgens medewerkers die de schuldbekentenis van Fallon bijwoonden, klonk hij zeer oprecht. De presentator nam de schuld voor de gevoelens in zijn crew volledig op zich. Hij zei dat programmaleider Chris Miller niets te verwijten valt en dat deze niet weggaat. "Ik wil dat de show leuk is, voor iedereen die er aan meewerkt", beklemtoonde Fallon.

Mentale klachten

In Rolling Stone beschuldigden verschillende huidige en oud-medewerkers van The Tonight Show de presentator van grensoverschrijdend gedrag. Achter de schermen van de populaire Amerikaanse tv-show zou al jaren sprake zijn van een "giftige werkomgeving", stelden zij. Dit zou onder meer komen door Fallon en door de steeds wisselende teams van leidinggevenden. In de afgelopen negen jaar versleet The Tonight Show liefst negen showrunners (programmaleiders) die Fallon nooit durfden tegen te spreken.

Sommige medewerkers voelden zich gekleineerd en geïntimideerd door Fallon en zijn soms "onvoorspelbare gedrag'. Zij meldden zich bij personeelszaken, maar er gebeurde niets met hun klachten, stelden zij. Een aantal medewerkers heeft blijvende mentale klachten door de ervaringen op de werkvloer.

Meer uit Buitenland

Omroep: centrumlinkse oppositie wint Zweedse verkiezingen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de verkiezingen gewonnen. Dat meldt de Zweedse publieke omroep SVT nadat vrijwel alle kiesdistricten zijn geteld. Volgens de omroep is een ommekeer in de uitslag niet meer mogelijk.

7 uur geleden
BSW-leider hekelt AfD om houding coalitiegesprekken Saksen-Anhalt

BERLIJN (ANP/DPA) - De leider en naamgever van de links-populistische Duitse partij Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) beticht Alternative für Deutschland (AfD) ervan coalitiegesprekken te saboteren. Die laatste radicaal-rechtse partij kreeg onlangs in de deelstaat Saksen-Anhalt nipt geen absolute meerderheid, waarna een impasse ontstond over een mogelijke coalitie.

7 uur geleden
Poetin doet stemoproep, noemt stembusgang 'barometer' voor oorlog

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Poetin heeft woensdag Russen opgeroepen om te gaan stemmen voor de parlementaire verkiezingen. Die worden komend weekend gehouden. Volgens Poetin geldt de stemuitslag als barometer voor de steun voor de Russische oorlog tegen Oekraïne.

9 uur geleden
Burnham belooft Rutte blijvende Britse inzet voor NAVO

DIDCOT (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft NAVO-chef Mark Rutte verzekerd dat het Verenigd Koninkrijk zich onder zijn leiding blijft inzetten voor een sterkere alliantie. "Er is weliswaar een nieuwe premier, maar dat verandert niets aan de onwrikbare toewijding van het Verenigd Koninkrijk aan de NAVO en aan onze NAVO-verplichtingen", zei Burnham bij de eerste keer dat hij Rutte als regeringsleider ontving.

10 uur geleden
Klein Engels dorp stemt voor onafhankelijkheid om asielcentrum

PIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.

12 uur geleden
Rusland eert commandant van lichtkogelincident bij Denemarken

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.

12 uur geleden
Rusland pleit voor verbod op wapens in de ruimte na erkenning VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.

13 uur geleden