Jill Biden: de werkende vrouw naast Joe Biden
WASHINGTON (ANP) - Jill Biden, de vrouw van aankomend president Joe Biden, wordt mogelijk de eerste 'first lady' met een eigen baan buiten het Witte Huis. Hoewel ze tijdens de verkiezingscampagne voor het eerst sinds 1981 stopte met werken om haar man te steunen, heeft ze al duidelijk gemaakt dat ze daarna gewoon weer aan de slag wil als docent.
De 69-jarige Dr. Jill Biden geeft in haar dagelijks leven Engels op een grote hogeschool in Virginia. Toen haar man tussen 2009 en 2017 vicepresident van Barack Obama was, werkte zij gewoon door. Vermoedelijk was zij hiermee de eerste ‘second lady’ die haar betaalde baan aanhield.
Jill en Joe ontmoetten elkaar via Joe’s broer in 1975. Joe had de negen jaar jongere Jill gezien op een lokale reclameposter, waar Jill model voor stond. Zijn broer Frank bleek haar nummer te hebben. Joe was op dat moment al senator in Delaware. De Washington Post ontdekte dat Jill na de ontmoeting ongeveer vier maanden voor haar toekomstige echtgenoot als stafmedewerker werkte.
Huwelijk
Toen Joe en Jill in 1977 samen in het huwelijk traden, waren ze allebei al getrouwd geweest. Joe had vijf jaar eerder zijn vrouw en dochter verloren in een auto-ongeluk en bleef met twee zoons achter, Jill was gescheiden. Met het huwelijk werd Jill de stiefmoeder van Joe’s zoons en samen kregen zij een dochter.
Terwijl Jill zich tijdens eerdere campagnes op de achtergrond hield, heeft ze in 2020 een veel actievere rol ingenomen. Voor het eerst sinds de zwangerschap van haar dochter heeft ze verlof genomen van haar baan. Ze helpt haar echtgenoot met de campagne en staat geregeld aan zijn zijde bij optredens. Ze nam het ook voor Joe op toen hij een dag na de aankondiging van de presidentiële campagne beschuldigd werd van ongepast fysiek contact met een vrouw.
Jill speelde ook een belangrijke rol tijdens de zoektocht naar een vicepresidentskandidaat ('running mate') van haar man. Leden van de selectiecommissie presenteerden hun bevindingen aan de Bidens als koppel. De keuze viel uiteindelijk op Kamala Harris.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.
2 uur geledenABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.
3 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak. Eerder zondag meldde een regeringswoordvoerder dat veertien mensen waren opgepakt voor een couppoging. Alle arrestanten zouden militairen en ex-militairen zijn.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
6 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
6 uur geleden