Jeugdtrainer op non-actief na klacht over racistische uitingen
AMSTERDAM (ANP) - Een jeugdtrainer van de Amsterdamse amateurvoetbalclub GeuzenMiddenmeer is op non-actief gesteld na een klacht wegens racisme van ouders van een jeugdlid. Het clubbestuur laat de KNVB de zaak onderzoeken, omdat de voetbalbond vaker met dit soort zaken te maken heeft gehad. Dat meldt de club in een verklaring op Facebook.
De club heeft zelf beide partijen en getuigen gehoord. Het verhaal van de ouders verschilt sterk van dat van de trainer, die de klacht niet erkent, aldus de club. Meer wil het bestuur er niet over zeggen, zolang het onderzoek loopt. Het is volgens de verklaring de eerste keer dat er een racismeklacht is ingediend.
Het bestuur betreurt een publicatie over deze zaak in Het Parool. Volgens de krant is de jeugdspeler uitgescholden voor 'teringjoodje' en 'kankerjoodje' en zeggen teamgenoten dat ze deze antisemitische scheldwoorden vaak hebben gehoord.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
8 uur geleden