Jeugdtrainer Ax bij Vitesse op non-actief na 'vervelend incident'
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft jeugdtrainer Patrick Ax tijdelijk op non-actief gesteld. De Arnhemse club sprak van een "afkoelingsperiode", nadat er een "vervelend incident in de kleedkamer" had plaatsgevonden. Volgens De Gelderlander zou de trainer van de Onder 18-ploeg met een vloertrekker hebben gegooid.
"Een veilige omgeving staat boven alles bij Vitesse en binnen de Vitesse Voetbal Academie", verklaarde een woordvoerder van Vitesse. "Voorlopig zullen de taken van Ax worden overgenomen. We gebruiken die tijd om te kijken hoe Vitesse en de trainer met elkaar verder kunnen. Daarbij wordt onder meer gedacht aan een persoonlijk ontwikkeltraject."
Michael Jansen, interim-hoofd van de Vitesse Voetbal Academie, betreurde het incident. "Het past ook niet binnen de manier waarop we met elkaar om willen gaan binnen de Academie. Aan ons om met elkaar aan de slag te gaan om dit niet nog eens te laten gebeuren."
De 44-jarige Ax is al jaren werkzaam als jeugdtrainer bij Vitesse. Tijdens zijn actieve carrière kwam hij tot één wedstrijd voor de hoofdmacht van de Arnhemse club.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
12 minuten geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
19 uur geleden