Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeugdjournaal en Anton Geesink staan op nieuwe verzamelmunten

Jeugdjournaal en Anton Geesink staan op nieuwe verzamelmunten

DEN HAAG (ANP) - Het Jeugdjournaal en judoka Anton Geesink komen op de verzamelmunten van 2021 die het ministerie van Financiën uitgeeft. Nederlanders konden afgelopen zomer onderwerpen insturen en staatssecretaris van Financiën Hans Vijlbrief koos uiteindelijk voor deze twee thema's.

Het ministerie brengt jaarlijks verzamelmunten uit die door iedereen gekocht kunnen worden voor 5 euro per stuk. Dit jaar was een van de thema's bijvoorbeeld '75 jaar bevrijding'.

Het NOS Jeugdjournaal werd gekozen omdat het veertig jaar bestaat. Het is volgens het ministerie "een instituut is dat door de jaren heen steeds met de tijd is meegegaan om zo dicht mogelijk aan te sluiten bij de belevingswereld van kinderen. Generaties kinderen, maar ook volwassenen, zijn door het NOS Jeugdjournaal in begrijpelijke taal op de hoogte gebracht van het nieuws van over de hele wereld."

Er is jaarlijks ook een munt met een sporticoon. Geesink werd in 1961 de eerste niet-Japanse judoka die wereldkampioen werd. In 1964 won hij goud op de Olympische Spelen in het Japanse Tokio. Judo was in dat jaar voor het eerst een Olympische sport. De Olympische Spelen worden volgend jaar weer in Tokio gehouden, daarom is gekozen voor de beeltenis van Geesink. Eigenlijk zouden de spelen dit jaar worden gehouden, maar die zijn uitgesteld vanwege het coronavirus.

Meer uit Binnenland

Van Gogh Museum koopt werk dat gold als inspiratiebron

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse Van Gogh Museum heeft een schilderij van de Franse vrouwelijke kunstenaar Virginie Demont-Breton verworven. Het werk was volgens het museum een inspiratiebron voor Van Gogh, die ook een eigen interpretatie van het schilderij maakte.

6 uur geleden
Organisaties Curaçao bezorgd over aantasting historisch erfgoed

WILLEMSTAD (ANP) - Meerdere organisaties die zich inzetten voor het behoud van het Curaçaose erfgoed hebben een brief gestuurd aan UNESCO. Dat hebben ze deze week bekendgemaakt. De organisaties zeggen zich ernstige zorgen te maken over de vele bouwprojecten die volgens hen leiden tot "een teruglopende kwaliteit en aantasting van historisch Willemstad".

9 uur geleden
Nationaal Coördinator ontwikkelt plan tegen moslimdiscriminatie

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh gaat een plan ontwikkelen voor de nationale aanpak van moslimdiscriminatie. Dat zei hij donderdagavond tijdens een iftarbijeenkomst in Den Haag.

11 uur geleden
Vrijspraak voor vernielen graven Den Haag, wel cel voor inbraken

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.

15 uur geleden
OM eist tbs voor onthoofden moeder in Hellevoetsluis

DORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

16 uur geleden
Niet haalbaar om alle misbruik te voorkomen, zegt chatbot Grok

AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.

18 uur geleden
Veroordeelde kunstrover weer vast na vlucht

DEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.

18 uur geleden