Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeugdinrichtingen vol, Weerwind vraagt gevangenissen om hulp

Jeugdinrichtingen vol, Weerwind vraagt gevangenissen om hulp

DEN HAAG (ANP) - In jeugdgevangenissen is niet genoeg ruimte voor alle jongeren die vast moeten zitten en daarom vraagt het kabinet gevangenissen voor volwassenen om hulp. Demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) heeft de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) gevraagd om tijdelijk een extra afdeling in een gevangenis in te richten voor de jongeren, schrijft hij in een Kamerbrief. In het Justitieel Complex Zeist (JC Zeist) is al zo'n afdeling geopend, maar ook deze is op sommige momenten vol.

In justitiële jeugdinrichtingen (JJI's) wonen ongeveer tien jongeren bij elkaar die hun straf uitzitten of een uitspraak van de rechter afwachten in preventieve hechtenis. Ze doen daar samen activiteiten als sport, gaan naar school of lopen stage en worden begeleid, bijvoorbeeld om beter om te leren gaan met woede.

Door capaciteitsproblemen bij de JJI's vond Weerwind het eerder al nodig om tijdelijk een afdeling in de JC Zeist te openen voor deze jongeren. Hier zijn extra voorzieningen geregeld voor de jongeren, bijvoorbeeld een orthopedagoog en educatieve activiteiten. De afgelopen maanden zijn jongeren evenwel meerdere keren geplaatst op "andere plekken in het gevangeniswezen", schrijft de minister. Sinds oktober vorig jaar is dat maandelijks bij vier tot zeventien jongvolwassenen gebeurd.

Uitbreiden

Bovendien heeft de minister de voorwaarden opgerekt om jongeren in gewone gevangenissen te plaatsen. Weerwind liet eerder aan de Kamer weten dat alleen toe te staan als het gaat om jongvolwassenen die in preventieve hechtenis zitten en geen specialistische zorgbehoefte hebben. Inmiddels komen daar "niet meer uitsluitend" jongeren in preventieve hechtenis terecht, schrijft de bewindsman. Dat gebeurt bijvoorbeeld ook al bij jongvolwassenen nadat ze gearresteerd zijn of die wel een specialistische zorgbehoefte hebben.

Weerwind belooft de Kamer uiterlijk in juni te informeren over de nieuwe afdeling. Hij verwacht dat het over een half jaar "vrijwel niet meer nodig" is om jongeren in gevangenissen te plaatsen, omdat de DJI het aantal opvangplekken in jeugdinrichtingen aan het uitbreiden is.

Meer uit Binnenland

Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

2 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

3 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

4 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

6 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

6 uur geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

17 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

18 uur geleden