Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeugdeducatiefonds krijgt meer aanvragen voor eten en drinken

Jeugdeducatiefonds krijgt meer aanvragen voor eten en drinken

LEIDEN (ANP) - Het Jeugdeducatiefonds krijgt meer aanvragen binnen voor het financieren van eten en drinken voor basisschoolleerlingen, bevestigt directeur Hans Spekman na berichtgeving van NU.nl. De "verschuiving" naar aanvragen voor voeding begon voor de zomer.

Scholen die aangesloten zijn bij het fonds kunnen aanvragen doen voor de financiering van alles wat kinderen van ouders met weinig geld nodig hebben om goed mee te kunnen doen in het onderwijs. Tijdens de eerste coronagolf werden bijvoorbeeld veel aanvragen voor laptops ingediend, tijdens de tweede golf ging het vaker om vergoedingen voor gedragstherapie. De huidige verschuiving naar voeding hangt volgens Spekman samen met de stijging van de prijzen voor boodschappen en de hoge energierekening.

Hoeveel meer geld er nu naar eten en drinken gaat, is volgens hem moeilijk te zeggen, omdat er ook meer scholen bij het fonds worden aangesloten. Op dit moment zijn er zo'n 450 basisscholen die aanvragen kunnen doen bij het fonds. Een school komt in aanmerking als meer dan de helft van de kinderen opgroeit in relatieve armoede. Er zijn in totaal 1800 scholen die aan dat criterium voldoen, zegt Spekman. Er is een wachtlijst bij het fonds.

Het Jeugdeducatiefonds wordt gefinancierd door gemeenten en sponsoren, zoals bedrijven maar ook de stichting Kinderpostzegels. Doel van het fonds is om kinderen die in relatieve armoede opgroeien te helpen. "Want armoede is nog steeds bepalend voor onderwijskansen", aldus Spekman.

Meer uit Binnenland

Vermoedelijke schutter driedubbele moord Oosterhout zwijgt

SCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.

3 uur geleden
RvS adviseert wet met enkelband als hoofdstraf bij te schaven

DEN HAAG (ANP) - Voordat een enkelband als hoofdstraf opgelegd kan worden, moet het wetsvoorstel hierover nog op verschillende punten worden bijgesteld. De Raad van State (RvS) ziet in het voorstel een rechtvaardige en effectieve vorm van bestraffing, maar wijst onder meer op risico's voor de privacy.

4 uur geleden
Publiek neemt afscheid van overleden Hans van Manen

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen hebben maandagochtend gebruikgemaakt van de mogelijkheid om de vorige week overleden Hans van Manen een laatste groet te brengen. Dat gebeurde in de Nationale Opera & Ballet in Amsterdam.

4 uur geleden
Raad van State zeer kritisch over vervangen norm stikstofneerslag

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is zeer kritisch over een voorstel van demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) om de huidige norm voor stikstofneerslag in kwetsbare natuurgebieden te vervangen door een wettelijk doel om de uitstoot te verminderen. Het natuurherstel waartoe Nederland verplicht is, kan daardoor in gevaar komen, waarschuwt de belangrijkste adviseur van het kabinet op het gebied van wetgeving in een advies.

5 uur geleden
Eis: 1,5 jaar celstraf voor Nederlandse chef Nick Bril na ongeluk

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België eist 1,5 jaar cel, 4400 euro boete en drie maanden rijverbod voor de Nederlandse sterrenchef Nick Bril. De rechtszaak begon maandag in Antwerpen.

5 uur geleden
Nick Bril in rechtbank Antwerpen voor rechtszaak ongeval The Jane

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril (41) en zijn advocaat zijn maandagochtend bij de rechtbank in Antwerpen aangekomen voor de behandeling van het zware ongeluk bij restaurant The Jane in januari 2024.

6 uur geleden
Natuurorganisaties doen aangifte tegen biomassacentrale RWE

AMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.

14 uur geleden