Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeugddetentie voor drie brandstichtingen in Amsterdam-Zuidoost

Jeugddetentie voor drie brandstichtingen in Amsterdam-Zuidoost

HAARLEM (ANP) - De rechtbank Noord-Holland heeft donderdag een 21-jarige man veroordeeld tot twee jaar jeugddetentie, waarvan twee maanden voorwaardelijk, voor drie brandstichtingen in woningen in Amsterdam-Zuidoost vorig jaar. Volgens de rechtbank is bewezen dat hij de drie branden heeft gesticht, en dat hij daarmee ook schuldig is aan poging tot moord.

"Hoewel het volgens de verdachte niet de bedoeling was dat er slachtoffers zouden vallen en hij ook in de veronderstelling was dat er geen mensen thuis waren, had hij kunnen weten dat dat het gevolg zou kunnen zijn", aldus de rechtbank.

Voor een beloning van 6000 euro gooide de man op 14 september vorig jaar een molotovcocktail naar binnen bij een woning aan de Charlotte Brontéstraat. Hij kreeg daarover instructies via Snapchat. In het huis waren meerdere mensen aanwezig, maar niemand raakte gewond. Vier dagen later deed hij hetzelfde bij een huis aan de 's-Gravendijkdreef. Twee dagen later gooide hij twee brandbommen in hetzelfde huis. Hoewel er mensen thuis waren, raakte ook bij die twee explosies niemand gewond. De woning brandde volledig uit.

De 21-jarige man moet aan verschillende slachtoffers een schadevergoeding betalen van in totaal bijna 60.000 euro.

Meer uit Binnenland

Mogelijk ziekmakende bacterie in worst uit verschillende winkels

UTRECHT (ANP) - Meerdere supermarkten waarschuwen voor de mogelijke aanwezigheid van de E. coli-bacterie STEC in boerenmetworst. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat de bacterie ernstige gezondheidsrisico's kan hebben voor mensen met een lage weerstand, zoals zwangere vrouwen en ouderen. Het advies is om de worst niet te eten.

1 uur geleden
Heel Holland Bakt en Boer Zoekt Vrouw komend jaar dagelijks op tv

HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep komt volgend jaar met dagelijkse uitzendingen van een paar veelbekeken programma's, zoals Heel Holland Bakt, Boer Zoekt Vrouw en Hunted VIPS. Ze zijn om 21.30 uur op NPO 1 te zien. Dat laat de NPO weten na berichtgeving van het AD hierover.

2 uur geleden
Joe Jackson geeft volgend jaar vier optredens in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Britse singer-songwriter Joe Jackson geeft eind volgend jaar vier optredens in Nederland. De concerten zijn onderdeel van de nieuwe tour van Jackson, Hope and Fury 2026.

2 uur geleden
Brussel ziet Nederland als risicoland voor migratiedruk

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet Nederland als risicoland voor migratiedruk. Dat concludeert de Commissie op basis van het jaarlijkse Europese asiel- en migratieverslag. Het verslag kijkt naar de migratie naar de EU tussen juli 2024 en juni van dit jaar.

2 uur geleden
Dijksma: strafeis tegen burgemeester van Istanbul is krankzinnig

UTRECHT (ANP) - Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, vindt de eis van meer dan 2000 jaar gevangenisstraf tegen burgemeester Ekrem Imamoglu van Istanbul "werkelijk krankzinnig". Zij schrijft aan het ANP dat zij en tientallen Europese burgemeesters blijven protesteren "totdat onze collega zijn vrijheid terugkrijgt".

2 uur geleden
Zeeland voelt zich gepasseerd bij verdeling geld voor woningbouw

MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland voelt zich gepasseerd door het Rijk bij de verdeling van 2,5 miljard euro voor infrastructurele projecten om de bouw van bijna 275.000 woningen mogelijk te maken. Terwijl sommige provincies vele honderden miljoenen krijgen, moet Zeeland het doen met 6,5 miljoen euro. "Natuurlijk is dat welkom, maar het staat in schril contrast met de 2 miljard die in de Randstad wordt ingezet", aldus gedeputeerde Dick van der Velde (wonen, VVD). "We zijn teleurgesteld in de opstelling van het Rijk."

3 uur geleden
Jongens veroordeeld voor dreigen met schoolshooting Zaandam

ZAANDAM (ANP) - Twee 17-jarige jongens uit Zaandam zijn maandag veroordeeld voor het dreigen met een schietpartij op een school in die plaats, meldt het OM dinsdag. Tijdens het 2,5 jaar durende onderzoek naar het incident kwam ook naar voren dat de jongens zich bezighielden met onlineoplichting.

3 uur geleden