Jeugdbeschermingsorganisaties eisen meer hulp voor hele gezin
DEN HAAG (ANP) - Jeugdbeschermingsorganisaties trekken zich terug uit het landelijk programma Toekomstscenario kind- en gezinsbescherming, meldt Jeugdzorg Nederland. Ze vrezen dat ze te weinig de problemen (financiën, huisvesting, verslaving) van het hele gezin kunnen aanpakken, terwijl dat voor hen juist een voorwaarde is om een kind goed te helpen.
"Als de oorzaken van die problemen in gezinnen niet kunnen worden aangepakt, is het dweilen met de kraan open en kan de jeugdbescherming haar maatschappelijke opdracht niet uitvoeren", zegt Paul Janssen namens de zogenoemde gecertificeerde instellingen.
Het programma liep al vijf jaar, maar de overheid heeft de aanpak vorig jaar aangepast op een manier die de instellingen niet aanstaat, zegt Jeugdzorg. De focus ligt volgens de organisatie vooral op structuurveranderingen, zoals de vorming van de 25 regionale veiligheidsteams.
Organisatie
Zo zal er vaker niets anders overblijven dan een kind uit huis te plaatsen, aldus een woordvoerder. De instellingen roepen de staatssecretarissen op om hun aanpak te herzien, omdat het genoemde programma volgens hen goed uitpakte.
"We lieten bestaande structuren en regels even los. Kinderen, maar ook hun gezinnen en hun behoeften waren het vertrekpunt. En daar omheen organiseerden we alle hulp die nodig was in één team. Zo haalden we allerlei extra loketten voor mensen weg, verbeterde de samenwerking tussen hulpinstanties en konden de problemen binnen gezinnen in de basis worden aangepakt."
Ondanks de terugtrekking proberen de organisaties op lokaal niveau nog wel zoveel mogelijk door te gaan met de bescherming van kinderen en gezinnen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk willen eerst met de zorgsector praten, voordat ze besluiten nemen over bezuinigingen. VVD-minister Hermans hoopt daar de oplossingen te horen om de bezuinigingen samen te laten gaan met een kwaliteitsverbetering.
3 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
4 uur geleden