Jeugd-tbs en 1,5 jaar cel geëist voor doodsteken Vlissinger (20)
MIDDELBURG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag anderhalf jaar celstraf en jeugd-tbs geëist tegen een 17-jarige Middelburger voor het doodsteken van de 20-jarige Rainee Laveist uit Vlissingen in september vorig jaar. Bij het bepalen van de strafmaat is rekening gehouden met de jonge leeftijd van de verdachte, maar ook met zijn persoonlijke omstandigheden, meldde het OM. Deskundigen hebben aangegeven dat de verdachte tijdens het plegen van de feiten verminderd toerekeningsvatbaar was.
Laveist werd op 8 september neergestoken tijdens het Kickoff Festival in Vlissingen, bedoeld voor studenten van University College Roosevelt, de hogeschool HZ en mbo-school Scalda. Hij overleed ter plekke. Op het festivalterrein was er een ruzie tussen twee groepen, waarbij over en weer geduwd en getrokken werd. Het OM stelt dat weliswaar sprake was van een agressieve sfeer, maar dat gelet op alle omstandigheden geen beroep kan worden gedaan op noodweer.
De rechter doet over enkele weken uitspraak.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
12 uur geleden