Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten zet groene subsidie stop wegens malafide adviseurs

Jetten zet groene subsidie stop wegens malafide adviseurs

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Rob Jetten schort de subsidie op waarmee ondernemers in het midden- en kleinbedrijf (mkb) advies kunnen vragen over verduurzaming. De subsidie heeft niet het gewenste effect en ondernemers klagen over malafide adviseurs.

Bij uitvoerder Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) zijn signalen binnengekomen van adviseurs die "misleidende verkooptechnieken gebruiken, mkb’ers onder druk zetten om van hun diensten gebruik te maken, onterecht voorspiegelen dat die diensten gratis zijn en adviezen met weinig toegevoegde waarde leveren", aldus Jetten. Adviseurs zouden zich zelfs voordoen als werknemers van de RVO en ondernemers wordt voorgespiegeld dat het energieadvies verplicht is.

In het beste geval gaat de subsidie in het najaar weer open. Deze zomer gaat Jetten kijken hoe de subsidieregeling kan worden aangepast. Er komen waarschijnlijk strengere eisen aan adviseurs en de ondersteuning. Wel moet de regeling laagdrempelig blijven voor ondernemers, benadrukt de bewindsman. Voor adviezen die vóór 14 juli zijn ingewonnen kan nog subsidie worden aangevraagd, aldus Jetten.

Met de Subsidie Verduurzaming MKB (SVM) kunnen mkb'ers subsidie krijgen waarmee ze 80 procent van de kosten dekken voor "advies en ondersteuning bij het nemen van verduurzamingsmaatregelen". Een ondernemer kan maximaal 2500 euro aan subsidie ontvangen.

De subsidiepot bedroeg bij openstelling op 1 oktober vorig jaar dik 28 miljoen euro. Daarvan is nog 20 miljoen euro over. Een aantal aanvragen is nog in behandeling.

Meer uit Politiek

Vermeer: Keijzer sprak met Markuszower, vertrouwen is geknakt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen in Mona Keijzer is "geknakt", zei BBB'er Henk Vermeer dinsdagochtend over zijn voormalige partijgenoot die zich een dag eerder had afgesplitst. Keijzer sprak tegenover De Telegraaf van een "grote vertrouwensbreuk" omdat niet zij, maar Vermeer is aangewezen als opvolger van de terugtredende partijleider Caroline van der Plas. Volgens Vermeer had Keijzer zonder toestemming van BBB "meerdere" gesprekken met PVV-afsplitser Gidi Markuszower.

2 uur geleden
Jetten: aanpak armoede door nieuw kabinet moet beter

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.

14 uur geleden
Berendsen belt met Amerikaanse minister Rubio

DEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.

15 uur geleden
Jetten belt meteen na aantreden met Zelensky

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.

16 uur geleden
Keijzer stapt uit BBB en gaat als zelfstandig Kamerlid verder

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".

19 uur geleden
Pas beëdigde kabinet-Jetten houdt eerste ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.

21 uur geleden
Nieuwe ministers door voorgangers verwelkomd op hun ministeries

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.

22 uur geleden