Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten wil loket voor opgeschorte groene subsidie weer openen

Jetten wil loket voor opgeschorte groene subsidie weer openen

DEN HAAG (ANP) - Energieminister Rob Jetten wil dat ondernemers straks weer met subsidie advies kunnen vragen over vergroening. Een regeling die hiervoor was bedoeld, schortte hij in juli dit jaar op omdat de subsidie niet het gewenste effect bleek te hebben en ondernemers klaagden over malafide adviseurs. Hij hoopt dat de Tweede Kamer meewerkt, en de aangescherpte regeling vanaf 1 januari weer in laat gaan.

Middelgrote en kleine bedrijven konden tot voor kort Subsidie Verduurzaming MKB (SVM) aanvragen om 80 procent van de kosten te dekken van "advies en ondersteuning bij het nemen van verduurzamingsmaatregelen". Maar na enige tijd kwamen bij uitvoerder Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) signalen binnen over adviseurs die "misleidende verkooptechnieken gebruiken, mkb’ers onder druk zetten om van hun diensten gebruik te maken, onterecht voorspiegelen dat die diensten gratis zijn en adviezen met weinig toegevoegde waarde leveren", schreef Jetten in juli. Adviseurs zouden zich zelfs hebben voorgedaan als werknemers van de RVO en ondernemers werd voorgespiegeld dat het energieadvies verplicht is.

Om te voorkomen dat malafide adviseurs blijven profiteren van de regeling, wil Jetten strengere eisen aan de kwaliteit van adviezen en adviseurs stellen. "Middels een verplicht bij de subsidieaanvraag in te dienen formulier worden ondernemers daarnaast geïnformeerd over de voorwaarden en dat zij niet verplicht zijn om een energieadvies te laten opstellen, zodat energieadviseurs dit niet meer anders kunnen doen voorkomen", schrijft de bewindsman in een brief aan de Kamer.

De verbeterde regeling kan vanaf 1 januari weer open worden gesteld als de Kamer voor een voorstel van D66-Kamerlid Romke de Jong stemt. De partijgenoot van Jetten vroeg om de regeling te heropenen. Omdat de regeling is opgeschort, zit er nog een kleine 16 miljoen euro in de subsidiepot voor 2022. Deze zou dan in 2023 kunnen worden gebruikt. Het voorstel van De Jong, waarin hij ook pleit voor een proef waardoor middelgrote en kleine bedrijven gratis hun CO2-voetafdruk kunnen meten, kan rekenen op een meerderheid in de Tweede Kamer.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

10 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

10 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

10 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

12 uur geleden
Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

13 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

14 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

14 uur geleden