Jetten wil consument beter beschermen tegen schommelende gasmarkt
DEN HAAG (ANP) - Minister Rob Jetten voor Klimaat en Energie wil kijken hoe hij de vele Nederlanders met flexibele energiecontracten beter kan beschermen tegen stijgende prijzen "in dit soort extreme situaties". De Kamer vroeg Jetten naar de levering van gas nu er wordt gevreesd dat Rusland de gaskraan dichtdraait door het dreigende conflict aan de grens met Oekraïne.
"Ik ben de afgelopen tijd geschrokken van hoeveel Nederlanders met die flexibele contracten zitten en hoe snel dan een enorm effect kan optreden als er grote schommelingen zijn", zegt Jetten tegen de Kamer. Hij is aan het nadenken wat hij kan doen om de positie van consumenten te verstevigen. Hij wil hierover ook snel in gesprek met de Tweede Kamer.
De prijs van gas steeg het afgelopen jaar flink, nadat deze juist was gedaald door de coronapandemie. De aantrekkende economie zorgt dat er meer vraag is naar gas. Bovendien was de vorige winter strenger dan verwacht. Doordat er meer vraag dan aanbod is, is gas een stuk duurder geworden. Het afgelopen najaar trok het vorige kabinet kabinet al enkele miljarden uit om huishoudens te compenseren voor de hoge energierekening.
Jetten sluit niet uit dat het kabinet later dit jaar opnieuw genoodzaakt is tot zo'n ingreep. "Mochten we in het voorjaar aanvullende maatregelen moeten nemen, dan vermoed ik zomaar dat het kabinet weer in het bijzonder naar mensen met een kleine portemonnee kijkt."
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Burgemeester van Terneuzen Erik van Merrienboer stapt op, omdat hij zich niet kan vinden in de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc) in de Zeeuwse gemeente. De wethouders in de plaats willen op aandringen van de gemeenteraad geen vergunning meer afgeven voor de zogeheten Regionale Opvanglocatie. Zowel de raad als het college hadden de plannen voor de komst van het azc vorig jaar nog goedgekeurd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het havenbedrijf North Sea Port, verantwoordelijk voor de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, heeft de beveiliging van de drie locaties aangescherpt. Dit na een dronezwerm van 12 tot 20 drones die vorige week bij de haven van Terneuzen werd gezien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee locaties van De Pizzabakkers in Amsterdam die nog dicht waren mogen weer open. Dat bevestigt een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema na berichtgeving van Het Parool en AT5. Het gaat om panden van de pizzaketen op de Plantage Kerklaan en de Overtoom.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die vrijdag werd aangehouden omdat hij een valse bommelding deed in een trein, moet komende vrijdag voor de rechter verschijnen in een snelrechtzitting. Het gaat om een 44-jarige man uit Amersfoort, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Midden-Nederland.
5 uur geleden