Jetten vindt wegstemmen afbouw saldering zonnepanelen onverantwoord
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) roept de leden van de Eerste Kamer op dinsdag voor zijn wetsvoorstel voor de afbouw van de salderingsregeling voor zonnepanelen te stemmen. "Deze wet wegstemmen kost incidenteel 2,8 miljard euro en structureel 717 miljoen euro", zei Jetten voor het begin van de ministerraad. Dat geld loopt de overheid mis.
"We hebben het deze week heel veel over de staat van de overheidsfinanciën gehad. Het is nu aan de senatoren om te bepalen of ze dat probleem groter willen maken of juist niet", zei Jetten.
Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Pieter Omtzigt (NSC). Die zei dinsdag zo geschrokken te zijn van de financiële situatie van de overheid, dat de partij besloot te stoppen met de gesprekken over de vorming van een nieuw kabinet met PVV, VVD en NSC.
Overbodig
Jetten stuurt vrijdag een brief naar de Eerste Kamer in de hoop de twijfelende senatoren alsnog te overtuigen. Om tegemoet te komen aan de kritiek van de Eerste Kamer wil Jetten meer doen om woningbouwcoöperaties te ondersteunen door de uitrol van zonnepanelen op huurwoningen te versnellen. "Ik zie ook wel een oplossing voor me voor de uitrol van slimme meters." Hij hoopt daarmee senatoren alsnog over de streep te trekken.
In de huidige regeling mogen klanten de opgewekte stroom die zij niet zelf gebruiken, aftrekken van de stroom die zij op andere momenten afnemen. Omdat stroom meestal veel goedkoper is dan het aanbod van zonne-energie groot is, pakt dit ongunstig uit voor energiebedrijven. Die wentelen de kosten die ze daardoor moeten maken af op mensen zonder zonnepanelen. Jetten vindt deze salderingsregeling inmiddels overbodig.
De Eerste Kamer stemt dinsdag over het wetsvoorstel. Het is niet zeker of de wet het gaat halen.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
3 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
5 uur geleden