Jetten vindt wegstemmen afbouw saldering zonnepanelen onverantwoord
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) roept de leden van de Eerste Kamer op dinsdag voor zijn wetsvoorstel voor de afbouw van de salderingsregeling voor zonnepanelen te stemmen. "Deze wet wegstemmen kost incidenteel 2,8 miljard euro en structureel 717 miljoen euro", zei Jetten voor het begin van de ministerraad. Dat geld loopt de overheid mis.
"We hebben het deze week heel veel over de staat van de overheidsfinanciën gehad. Het is nu aan de senatoren om te bepalen of ze dat probleem groter willen maken of juist niet", zei Jetten.
Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Pieter Omtzigt (NSC). Die zei dinsdag zo geschrokken te zijn van de financiële situatie van de overheid, dat de partij besloot te stoppen met de gesprekken over de vorming van een nieuw kabinet met PVV, VVD en NSC.
Overbodig
Jetten stuurt vrijdag een brief naar de Eerste Kamer in de hoop de twijfelende senatoren alsnog te overtuigen. Om tegemoet te komen aan de kritiek van de Eerste Kamer wil Jetten meer doen om woningbouwcoöperaties te ondersteunen door de uitrol van zonnepanelen op huurwoningen te versnellen. "Ik zie ook wel een oplossing voor me voor de uitrol van slimme meters." Hij hoopt daarmee senatoren alsnog over de streep te trekken.
In de huidige regeling mogen klanten de opgewekte stroom die zij niet zelf gebruiken, aftrekken van de stroom die zij op andere momenten afnemen. Omdat stroom meestal veel goedkoper is dan het aanbod van zonne-energie groot is, pakt dit ongunstig uit voor energiebedrijven. Die wentelen de kosten die ze daardoor moeten maken af op mensen zonder zonnepanelen. Jetten vindt deze salderingsregeling inmiddels overbodig.
De Eerste Kamer stemt dinsdag over het wetsvoorstel. Het is niet zeker of de wet het gaat halen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66, VVD en CDA zijn in conclaaf over het concept-coalitieakkoord dat hun partijleiders hebben uitonderhandeld. Kamerleden krijgen de kans om het document te lezen en kunnen daarna feedback geven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe wetten moeten het mogelijk maken om harder op te treden tegen schepen in de Russische schaduwvloot, die onder een valse vlag varen om oliesancties te ontwijken. Demissionair ministers Robert Tieman (Waterstaat, BBB) en David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) melden dat hun ministeries met spoed aan de benodigde wetswijzigingen werken, om deze nog voor de zomer naar de Tweede Kamer te kunnen sturen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66, VVD en CDA zijn klaar om hun concept-coalitieakkoord voor te leggen aan hun fracties, meldt D66-leider Rob Jetten. De partijleiders meldden dinsdagavond dat ze er op hoofdlijnen uit waren, maar nog een aantal details hadden uit te werken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten noemt het een "heel mooi symbool" dat hij de eerste premier van Nederland kan worden die openlijk homo is. De D66-leider zegt "heel veel zin" te hebben om aan de slag te gaan. "En dat ik toevallig met een man samen ben, dat betekent ook iets voor de lhbti-gemeenschap, in Nederland en wereldwijd." Jetten wordt ook de eerste premier namens zijn partij.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Techbedrijf Kyndryl heeft de zorgen die leven bij Tweede Kamerleden over de overname van het bedrijf achter DigiD niet kunnen wegnemen. In een gesprek in de Tweede Kamer legden leidinggevenden van de Nederlandse tak van Kyndryl uit dat er veel maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de Amerikaanse regering DigiD kan platleggen na de overname.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een huisverbod voor plegers van huiselijk geweld moet maximaal een jaar kunnen duren in plaats van de vier weken die nu in de wet staan. Dat vraagt de Tweede Kamer aan het kabinet. Een motie die GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer woensdag aankondigt, kan rekenen op steun van VVD, D66 en JA21.
17 uur geledenRHEDEN (ANP) - Natuurmonumenten roept de formerende partijen D66, CDA en VVD op te investeren in natuur. De natuurorganisatie wil dat het Rijk 500 miljoen euro extra uittrekt om het Natuurnetwerk Nederland voor eind 2027 af te maken. Daarna moeten er afspraken worden gemaakt waardoor er tot 2050 elk jaar 5000 hectare nieuwe natuur bijkomt.
19 uur geleden