Jetten vindt wegstemmen afbouw saldering zonnepanelen onverantwoord
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) roept de leden van de Eerste Kamer op dinsdag voor zijn wetsvoorstel voor de afbouw van de salderingsregeling voor zonnepanelen te stemmen. "Deze wet wegstemmen kost incidenteel 2,8 miljard euro en structureel 717 miljoen euro", zei Jetten voor het begin van de ministerraad. Dat geld loopt de overheid mis.
"We hebben het deze week heel veel over de staat van de overheidsfinanciën gehad. Het is nu aan de senatoren om te bepalen of ze dat probleem groter willen maken of juist niet", zei Jetten.
Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Pieter Omtzigt (NSC). Die zei dinsdag zo geschrokken te zijn van de financiële situatie van de overheid, dat de partij besloot te stoppen met de gesprekken over de vorming van een nieuw kabinet met PVV, VVD en NSC.
Overbodig
Jetten stuurt vrijdag een brief naar de Eerste Kamer in de hoop de twijfelende senatoren alsnog te overtuigen. Om tegemoet te komen aan de kritiek van de Eerste Kamer wil Jetten meer doen om woningbouwcoöperaties te ondersteunen door de uitrol van zonnepanelen op huurwoningen te versnellen. "Ik zie ook wel een oplossing voor me voor de uitrol van slimme meters." Hij hoopt daarmee senatoren alsnog over de streep te trekken.
In de huidige regeling mogen klanten de opgewekte stroom die zij niet zelf gebruiken, aftrekken van de stroom die zij op andere momenten afnemen. Omdat stroom meestal veel goedkoper is dan het aanbod van zonne-energie groot is, pakt dit ongunstig uit voor energiebedrijven. Die wentelen de kosten die ze daardoor moeten maken af op mensen zonder zonnepanelen. Jetten vindt deze salderingsregeling inmiddels overbodig.
De Eerste Kamer stemt dinsdag over het wetsvoorstel. Het is niet zeker of de wet het gaat halen.
Meer uit Politiek
NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
20 uur geleden