Jetten verwacht stevige evaluatie van geweld tegen Baudet
DEN HAAG (ANP) - Minister van Economische Zaken en lijsttrekker van D66, Rob Jetten, verwacht dat het geweld tegen Thierry Baudet "heel stevig" zal worden geëvalueerd. "Ik ga er dus ook vanuit dat de veiligheidsdiensten opnieuw kijken of alle campagneactiviteiten op een goede, veilige manier kunnen plaatsvinden", zei hij voor aanvang van de ministerraad.
De leider van Forum voor Democratie werd donderdagavond in Gent door een man met een paraplu hard op het hoofd geslagen. Baudet was daar op uitnodiging van de conservatieve Vlaamse studentenvereniging KVHV om daar op de universiteit een lezing geven. Toen hij het gebouw wilde betreden werd hij geslagen.
Volgens Jetten zijn partijen en lijsttrekkers "extra bewust bezig met veiligheid" na bedreigingen en eerdere incidenten. Er wordt volgens hem onder meer heel scherp naar de setting van activiteiten gekeken. Hij vindt het onacceptabel dat de FVD-voorman is geslagen. Hij benadrukt dat politici niet hun mond zullen laten snoeren.
Grove schande
"Het is ontzettend zonde dat we op dit moment moeten kijken naar de veiligheid van mensen om op straat te kunnen flyeren of debatten aan te gaan", zegt Dilan Yeşilgöz, minister van Justitie en Veiligheid en lijsttrekker van de VVD. Ze wil niks kwijt over veiligheidsmaatregelen, maar zegt wel dat de veiligheidsdiensten alert zijn.
Minister Hugo de Jonge van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties noemt het incident een "grove schande". Volgens hem horen "parlementariërs in vrijheid en veiligheid hun werk te kunnen doen". Direct na het voorval veroordeelden andere bewindslieden en politici al het geweld tegen Baudet.
Eerder afgeblazen
De lezing van de FVD-lijsttrekker was al een keer eerder afgeblazen. Het bestuur van de universiteit was tegen omdat de veiligheid niet gewaarborgd kon worden. De rechter oordeelde uiteindelijk anders. Vóór de lezing was in de Belgische stad veel politie op straat omdat tegenstanders van Baudet een betoging hadden aangekondigd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De oplopende kosten van de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA onderstrepen volgens minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) het belang van de hervormingen die het kabinet wil doorvoeren in de sociale zekerheid. "Maak het simpeler", is zijn boodschap. De D66-bewindsman wil dat "met voorrang" gaan bespreken met vakbonden en werkgevers.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De zorguitgaven vallen de komende jaren honderden miljoenen lager uit dan eerder werd gedacht, maar daar gaat de premiebetaler per saldo weinig van merken. De zorgpremie daalt weliswaar, maar daar zet het kabinet een belastingverhoging tegenover. De meevaller op de begroting is namelijk nodig om tegenvallers bij met name de sociale zekerheid op te vangen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens Forum voor Democratie geen beleid van de partij dat kandidaten die met voorkeursstemmen een raadszetel hebben gekregen, de raad niet in mogen. In een aantal gemeenten werd dat wel gevraagd, waarna kandidaten besloten buiten FVD om de raad in te gaan.
3 dagen geleden