Jetten: tegenacties Israël moeten wel proportioneel zijn
DEN HAAG (ANP) - Demissionair klimaatminister Rob Jetten snapt dat Israël vanuit het recht op zelfverdediging tegenacties uitvoert in Gaza, maar die moeten volgens hem wel proportioneel zijn en ook binnen het internationaal recht passen. In de Gaza-strook dreigt volgens de bewindsman door alle tekorten "een grote humanitaire ramp", zei hij voor aanvang van de ministerraad.
D66-lijsttrekker Jetten vindt dat de internationale gemeenschap Israël moet steunen, maar tegelijkertijd ziet hij het ook als hun taak om ervoor te zorgen "dat het binnen de perken blijft". Hij vraagt ook van de landen die solidair zijn met Israël om zich in te zetten voor "humanitaire hulp voor onschuldige burgers". Hij wil dat de internationale gemeenschap het gesprek aangaat met Israël over de "wijze waarop ze Hamas bestrijden".
Volgens Jetten gaat de "onvoorwaardelijke steun" van het kabinet voor Israël dat "door zo'n grote terroristenactie is aangevallen", goed samen met de inzet van humanitaire hulp voor zo'n 2 miljoen mensen in Gaza "die echt geen kant op kunnen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat een universitaire lerarenopleiding volgt stijgt, blijkt uit cijfers van koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL). Voor het afgelopen collegejaar waren er 13,5 procent meer inschrijvingen dan het jaar ervoor. Het is volgens UNL het tweede jaar op rij dat er een "stevige toename" is, de jaren ervoor nam de instroom juist af.
1 uur geledenSAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben in Rotterdam-Zuid meegedaan aan de stille tocht ter nagedachtenis aan Jahfairel, de 18-jarige jongeman die afgelopen dinsdag werd doodgeschoten in Nijmegen, meldt een ANP-verslaggever. De tocht eindigde met het drie keer roepen van zijn naam en een applaus.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee meldt "extra aandacht" te hebben voor de verdachte van de aanslag in Berlijn. Tijdens de Pride reed zaterdag iemand met een busje in op publiek en hij zou daarna ook op mensen hebben ingestoken. Er viel één dode en er raakten 29 mensen gewond.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het festival Milkshake in Amsterdam wordt zondag om 17.00 uur een minuut stilte gehouden vanwege de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Dat laat een woordvoerder van het evenement weten. "Liefde, zichtbaarheid en solidariteit zullen altijd sterker zijn dan angst", benadrukt de organisatie in een verklaring.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen Nederlanders onder de slachtoffers van de aanslag zaterdag in Berlijn. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondag begin van de middag.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.
20 uur geleden