Jetten: Rutte en andere lijsttrekkers zijn 'lockdownverslaafd'
DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Rob Jetten, nummer twee op de lijst voor de verkiezingen, vindt dat premier Mark Rutte vastzit aan een "lockdownverslaving". Datzelfde geldt voor de andere partijleiders die zich fel keren tegen het plan van D66 om een 'vaccinatiebewijs' in te voeren, waarmee geprikte mensen meer vrijheden moeten krijgen.
"Óf met een vaccinatiebewijs, óf met een testbewijs mag je weer die winkel in, mag je weer naar een theater, kun je weer naar een festival of naar fysieke hoorcollege", legde Jetten het plan van zijn partijleider Sigrid Kaag uit aan tafel bij het RTL-programma Jinek. "Omdat we er allemaal heel erg naar snakken."
Tijdens het eerste tv-debat van afgelopen weekeinde werd zo'n vaccinatiebewijs besproken, maar de andere partijen (VVD, PVV, CDA, GroenLinks en SP) zagen er weinig in. "Ik was zondag bij dat RTL-debat echt wel een beetje geschrokken dat, buiten Sigrid Kaag, alle lijsttrekkers daar de rode knop indrukten en dus eigenlijk aan diezelfde lockdownverslaving vastzitten, als Mark Rutte op dit moment zit", zei Jetten.
De D66-politicus ging met Gert-Jan Segers van de ChristenUnie in discussie over het vaccinatiebewijs. Segers ziet niets in dat plan. De twee coalitiepartijen staan steevast lijnrecht tegenover elkaar als het om dit soort ethische kwesties gaat. Toch zouden ze best opnieuw met elkaar in een kabinet stappen. Jetten voegde daar wel aan toe dat die medisch-ethische vraagstukken beter aan de Kamer overgelaten kunnen worden. "Bezwaar daar niet een coalitieakoord mee", stelde hij voor.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet dat er nog "werk te doen is" bij het tegengaan van racisme en discriminatie in Nederland. Dat heeft hij gezegd in zijn openingsspeech op de vijfde wereldtop van UNESCO over racisme en discriminatie in Den Haag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21, SGP en BBB hebben het minderheidskabinet in een gezamenlijke brief, die in handen is van het ANP, een aanbod gedaan tot samenwerking. Zij zijn bereid naast het belastingplan alle begrotingen te steunen, mits er ruimte komt voor "brede lastenverlichting". Hun eerdere eisen op het gebied van asiel, stikstof en medisch-ethische kwesties blijven staan.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.
22 uur geleden