Jetten ontvangt koffer met duurzame ideeën op duurzame dinsdag
DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Rob Jetten ontvangt dinsdag een koffer gevuld met driehonderd duurzame ideeën en initiatieven. Die koffer krijgt hij vanwege de zogenoemde Duurzame Dinsdag, die op elke eerste dinsdag van september plaatsvindt.
De beste initiatieven krijgen een prijs uitgereikt. Daarnaast wordt een aantal mensen gelauwerd met het zogenoemde Duurzame Lintje. De winnaars hiervan zijn maandag al bekendgemaakt. Dat zijn Eurocommissaris en vicevoorzitter van de Europese Commissie Frans Timmermans, oprichter van de Vegetarische Slager Jaap Korteweg en de IPCC-wetenschappers.
Schrijver Eva Rovers draagt een duurzame troonrede voor tijdens de bijeenkomst in de Oude Zaal van de Tweede Kamer. Bovendien zullen Tweede Kamerleden nog met elkaar in gesprek gaan over duurzaamheid.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
4 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
7 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
15 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
17 uur geleden