
Jetten maakt keuze kandidatuur deze week bekend
DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Rob Jetten maakt deze week bekend of hij zich kandidaat stelt voor het lijsttrekkerschap van de partij. Zijn partijgenote, minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel), maakte zondag kenbaar niet alleen D66-lijsttrekker maar ook premier te willen worden.
Jetten zegt "op een zelfgekozen moment zijn keuze te willen uitleggen." Hij heeft er naar eigen zeggen lang over nagedacht en veel over gesproken binnen zijn persoonlijke kring.
Kaag wordt als populaire kandidaat voor het leiderschap van de partij gezien. Volgens een peiling van Maurice de Hond kiest 89 procent van de D66-aanhang voor de partij als Kaag lijsttrekker is. In het geval van Jetten is dit 78 procent.
Ook zou volgens die peiling 15 procent van de GroenLinks-stemmers en 11 procent van de PvdA-aanhang kiezen voor D66 met Kaag als lijsttrekker. Voor Jetten is dit respectievelijk 5 en 3 procent.
Jetten noemde de bekendmaking van haar kandidatuur "een mooi moment". De Volkskrant meldde eerder dat hij zijn steun gaat uitspreken voor Kaag en niet zelf voor het lijsttrekkerschap gaat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp heeft een "belangrijke stap" gezet met zijn brief aan EU-buitenlandchef Kaja Kallas waarin hij kritiek uit op de Israëlische blokkade van Gaza, vindt Karel Hendriks. De directeur van Artsen zonder Grenzen hoopt dat de "streep in het zand" waar de NSC-bewindsman over spreekt "een harde rode lijn zal blijken".
17 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) wil niet als enige in het kabinet dat de EU onderzoekt of Israël zich nog wel houdt aan afgesproken regels over mensenrechten en democratische principes. "Je mag ervan uitgaan dat ik dit niet alleen doe", zei hij bij de inloop van een informele bijeenkomst van EU-ministers in Warschau.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuorganisaties zijn kritisch op het besluit van luchtvaartminister Barry Madlener (PVV), die maatregelen wil treffen om de geluidsoverlast van Schiphol te verminderen. Als het doel van 2028 is gehaald, mag de luchthaven weer groeien, schrijft Madlener in de brief aan de Tweede Kamer.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe plannen van de Israëlische regering over de Gazastrook zijn "zorgelijk", zei premier Dick Schoof dinsdag. Hij roept de Israëlische regering op "een andere koers te varen en gesprekken over een staakt-het-vuren te hervatten".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof heeft de nieuwe Duitse bondskanselier Friedrich Merz via X gefeliciteerd met zijn aantreden. De christendemocraat kreeg dinsdag voldoende steun in de Bondsdag om aan de slag te kunnen als regeringsleider.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De oud-politici Rob Oudkerk en Ronald Plasterk (beiden PvdA) maken dit jaar kans op de Pim Fortuyn Prijs. Ook opiniemaker Marianne Zwagerman en schrijver Keyvan Shahbazi zijn genomineerd.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Dick Schoof zei tijdens zijn toespraak bij de herdenking op de Dam in Amsterdam dat het de echo uit het verleden is die mensen oproept om tachtig jaar na de bevrijding te blijven herdenken. "En te overdenken wat dit in het hier en nu voor ons betekent. In ons eigen leven. In onze eigen keuzes. In alle grote en kleine daden van menselijkheid", aldus Schoof. De premier houdt eens in de vijf jaar een toespraak bij de Nationale Dodenherdenking.
3 dagen geleden