Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten komt na zomer met plan voor mogelijk afschalen industrie

Jetten komt na zomer met plan voor mogelijk afschalen industrie

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Rob Jetten komt na de zomer met een plan voor de mogelijke afschaling van de Nederlandse industrie, mocht dat vanwege de gascrisis nodig zijn. In totaal gaat het om 251 bedrijven die mogelijk hun productie moeten verlagen om zo gas te besparen. Welke bedrijven het zijn, kon de minister niet zeggen. Zij zijn al wel op de hoogte van de voorgenomen plannen. Ook kon Jetten niet zeggen welke sectoren als eerste hun productie moeten minderen.

Jetten benadrukt dat het plan waarschijnlijk nog voor minstens een jaar niet aan de orde is, mits de winter niet te streng is. Pas als de derde fase van het Nationaal Crisisplan Gas wordt bereikt, komt afschaling in beeld.

Wel kunnen Nederlandse bedrijven afschalen als dat in bijvoorbeeld Duitsland ook gebeurt. De Nederlandse industrie is sterk afhankelijk van die in Duitsland. Als een Duitse fabriek de productie volledig stillegt, komen ook Nederlandse bedrijven in de problemen. Het kabinet wil daarom afspraken maken met Duitsland om bedrijven gelijkmatig af te schalen, zodat de productie niet volledig stilvalt en toch dezelfde gaswinst wordt behaald.

Partijen in de Tweede Kamer vinden al langer dat bepaalde sectoren hun productie moeten minderen of zelfs helemaal moeten stoppen, om zo gas te besparen. Onder meer GroenLinks pleit voor een verbod op het gebruik van fossiele brandstoffen in bijvoorbeeld de sierteelt. Die sector is volgens de partij minder essentieel dan andere bedrijfstakken.

Meer uit Politiek

SP en D66 krijgen Duidelijke Taal Prijs voor programma en website

HILVERSUM (ANP) - De SP heeft van alle politieke partijen het meest begrijpelijke en toegankelijke verkiezingsprogramma voor mensen met een verstandelijke beperking. Daarom krijgt de partij van Jimmy Dijk de eerste Duidelijke Taal Prijs. De prijs voor de duidelijkste website gaat naar D66. De prijzen werden zaterdagochtend uitgereikt in het KRO-NCRV-programma De Taalstaat op NPO Radio 1.

1 dag geleden
Ondanks winst PVV Venray is D66 grootste na tellen alle gemeenten

VENRAY (ANP) - Net als in 2023 is de PVV de grootste partij geworden in Venray, de laatste gemeente die de verkiezingsuitslag nog bekend moest maken. De partij van Geert Wilders leverde 7,8 procentpunt in ten opzichte van vorige keer en eindigde op 20,1 procent. Grote winnaar, ook in de Limburgse gemeente, was D66. Die partij steeg van 5,6 procent van de stemmen in 2023 naar 15,7 procent nu. Na het tellen van de stemmen van alle Nederlandse gemeenten staat D66 nog altijd bovenaan.

1 dag geleden
Kiesraad: bijzonderheden rond verkiezingen worden onderzocht

DEN HAAG (ANP) - De Kiesraad meldt dat bij hen bekend is dat er ongeldige stemmen zijn geconstateerd in de gemeenten Stein en Westerwolde. "In het algemeen geldt dat dergelijke bijzonderheden terechtkomen in het proces-verbaal van het gemeentelijk stembureau", schrijft de Kiesraad op X. "De komende week onderzoekt de Kiesraad de processen-verbaal uit de gemeenten."

1 dag geleden
Verkiezingsdienst: D66 wint verkiezingen, partij niet in te halen op stemmen

DEN HAAG (ANP) - D66 heeft de verkiezingen gewonnen. De partij kan niet meer worden ingehaald door de PVV. Dat blijkt uit een analyse van de ANP Verkiezingsdienst, op basis van de uitslagen van de gemeenten. De kans is volgens de Verkiezingsdienst aanwezig dat de partij van lijsttrekker Rob Jetten ook een restzetel krijgt en daarmee op zetels groter wordt dan de partij van Geert Wilders.

2 dagen geleden
Gedeeltelijke hertelling in Venray nodig, uitslag vrijdagmiddag

VENRAY (ANP) - In Venray zijn medewerkers van de Limburgse gemeente vrijdagochtend nog druk bezig met het tellen van de stemmen. Bij het tellen is gebleken dat de stemmen van een van de grotere stembureaus herteld moeten worden. "Dat gaat naar verwachting twee tot drie uur duren", zegt een woordvoerder van de gemeente.

2 dagen geleden
Hermans: slappe markt voor windmolens niet uniek voor Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het is het demissionaire kabinet niet gelukt een bedrijf te vinden dat zonder subsidie een groot windmolenpark voor de kust van Texel wil bouwen. Dat komt doordat de marktomstandigheden de afgelopen jaren sterk zijn verslechterd. Die situatie is "niet uniek voor Nederland", benadrukte klimaat- en energieminister Sophie Hermans voor aanvang van de ministerraad.

2 dagen geleden
Minister binnenkort naar West-Afrika om te praten over Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) is van plan om binnenkort af te reizen naar West-Afrika, onder andere om druk uit te oefenen op Sierra Leone en omliggende landen om Jos Leijdekkers te helpen uitleveren. Nederland heeft Sierra Leone gevraagd om uitlevering van de voortvluchtige drugscrimineel die beter bekend is als Bolle Jos, maar krijgt tot nu toe geen gehoor.

2 dagen geleden