Jetten kan hoogte compensatie blokverwarming nog niet toezeggen
DEN HAAG (ANP) - Minister Rob Jetten (Energie) kan nog niet zeggen hoeveel energiecompensatie mensen met blokverwarming krijgen. Bewoners van bijvoorbeeld studentenhuizen of flats die een gas- of stroomaansluiting delen, krijgen nu niet de 190 euro compensatie die anderen wel ontvangen. Ook vallen zij nog niet onder het prijsplafond.
Jetten kan wel delen dat de ongeveer 700.000 huishoudens een "vergelijkbare" regeling krijgen, maar dat dit begin volgend jaar nog moet worden uitgewerkt. Eerst moet berekend worden hoe de doelgroep ongeveer evenveel voordeel krijgt als mensen onder het prijsplafond. Wel krijgen bewoners met een blokaansluiting het geld met terugwerkende kracht terug.
Hoeveel deze regeling gaat kosten in totaal, kan Jetten nog niet zeggen. Wel zegt hij dat het kabinet bereid is om "de portemonnee te trekken". Het kostte ongeveer 3 miljard euro om huishoudens onder het prijsplafond in november en december alvast twee keer 190 euro te geven.
Bewoners die onder het prijsplafond vallen, betalen tot een bepaald verbruik de 'oude' energieprijs. Daarboven gelden de huidige tarieven. De regeling zal naar schatting ruim 13 miljard euro kosten en geldt voor heel 2023. Jetten hoopt in mei met voorstellen te komen voor meer gerichte steunmaatregelen in 2024.
Meer uit Politiek
CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
23 uur geleden