Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten: kabinet werkt aan oplossing voor gasopslag Bergermeer

Jetten: kabinet werkt aan oplossing voor gasopslag Bergermeer

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een oplossing om de gasopslag Bergermeer bij Alkmaar voor de komende winter voor minstens 80 procent gevuld te krijgen. Daar zijn verschillende opties voor in kaart gebracht waaruit binnenkort een keuze wordt gemaakt, zegt minister Rob Jetten (Klimaat en Energie).

In tegenstelling tot de gasopslagen in Norg en Grijpskerk, waar de overheid zeggenschap over heeft, wordt Bergermeer beheerd door private partijen waaronder Gazprom. Dat Russische staatsbedrijf is goed voor 40 procent van de totale capaciteit maar maakte daar afgelopen winter nauwelijks gebruik van. Daardoor was de opslag, die tot de grootste van Noordwest-Europa behoort, bij lange na niet vol.

Jetten "weet niet exact de reden" waarom Gazprom zijn deel van de opslag vrijwel leeg liet. "Maar ik denk zomaar dat daar van tevoren over is nagedacht". Zonder voldoende reserves zijn Nederland en veel andere Europese landen in de wintermaanden afhankelijk van de directe aanvoer van Russische gas. Moskou kon dat de afgelopen maanden gebruiken als drukmiddel in het conflict met Oekraïne.

In de Tweede Kamer gingen de afgelopen weken al stemmen op om Gazprom desnoods te onteigenen, zodat het bedrijf niet langer dwars kan liggen bij het afdoende vullen van Bergermeer. Jetten wilde niet op de uitkomst vooruitlopen, ook om de onderhandelingen niet in de weg te zitten. Hij benadrukte dat meerdere scenario's op tafel liggen, maar sloot niets uit.

Meer uit Financieel

AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

42 minuten geleden
AEX-index verder omlaag na nieuwe aanvallen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.

1 uur geleden
Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

1 uur geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

1 uur geleden
Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

1 uur geleden
Sony rekent op hogere winst dankzij gametak

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.

2 uur geleden
Toyota verwacht winstdaling dit jaar door Iranoorlog

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.

2 uur geleden