Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten: kabinet werkt aan oplossing voor gasopslag Bergermeer

Jetten: kabinet werkt aan oplossing voor gasopslag Bergermeer

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een oplossing om de gasopslag Bergermeer bij Alkmaar voor de komende winter voor minstens 80 procent gevuld te krijgen. Daar zijn verschillende opties voor in kaart gebracht waaruit binnenkort een keuze wordt gemaakt, zegt minister Rob Jetten (Klimaat en Energie).

In tegenstelling tot de gasopslagen in Norg en Grijpskerk, waar de overheid zeggenschap over heeft, wordt Bergermeer beheerd door private partijen waaronder Gazprom. Dat Russische staatsbedrijf is goed voor 40 procent van de totale capaciteit maar maakte daar afgelopen winter nauwelijks gebruik van. Daardoor was de opslag, die tot de grootste van Noordwest-Europa behoort, bij lange na niet vol.

Jetten "weet niet exact de reden" waarom Gazprom zijn deel van de opslag vrijwel leeg liet. "Maar ik denk zomaar dat daar van tevoren over is nagedacht". Zonder voldoende reserves zijn Nederland en veel andere Europese landen in de wintermaanden afhankelijk van de directe aanvoer van Russische gas. Moskou kon dat de afgelopen maanden gebruiken als drukmiddel in het conflict met Oekraïne.

In de Tweede Kamer gingen de afgelopen weken al stemmen op om Gazprom desnoods te onteigenen, zodat het bedrijf niet langer dwars kan liggen bij het afdoende vullen van Bergermeer. Jetten wilde niet op de uitkomst vooruitlopen, ook om de onderhandelingen niet in de weg te zitten. Hij benadrukte dat meerdere scenario's op tafel liggen, maar sloot niets uit.

Meer uit Financieel

Industrie acht klimaatpakket onvoldoende voor gelijk speelveld

ZOETERMEER (ANP) - FME, de brancheorganisatie voor de technologische industrie, noemt het klimaatpakket van minister Sophie Hermans "onvoldoende om het concurrentieverschil met onze buurlanden echt te dichten". "Het is tijd om de volgende stap te zetten: met structurele keuzes die langjarige zekerheid bieden", zegt FME in een persbericht.

2 uur geleden
AEX sluit licht hoger na tegenstrijdige signalen over handel

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine winst de handel uitgegaan. Daarmee was de stemming op het Damrak ingetogener dan op andere Europese beurzen, waar stevigere winsten op de koersenborden stonden. Beleggers verwerkten opnieuw een reeks kwartaalberichten van beursgenoteerde bedrijven. Ook hadden ze te maken met tegenstrijdige signalen over ontwikkelingen in het handelsconflict tussen China en de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Vattenfall naar Hoge Raad om prijswijziging variabel contract

AMSTERDAM (ANP) - Vattenfall verzet zich bij de Hoge Raad tegen het oordeel dat eenzijdig opgelegde wijzigingen aan de gas- en elektriciteitstarieven in variabele energiecontracten oneerlijk zijn. Eerder dit jaar stelde het gerechtshof in Amsterdam dat de energieleverancier onterecht tussentijds de prijzen veranderde in deze contracten.

4 uur geleden
Google-moeder Alphabet wint op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Google-moederconcern Alphabet was vrijdag een winnaar op de aandelenbeurzen in New York. Alphabet kwam donderdag nabeurs met beter dan verwachte kwartaalcijfers. Ook chipproducent Intel meldde resultaten, maar beleggers op Wall Street ontvingen die juist slecht.

5 uur geleden
Autodealerconcern Van Mossel doet grote overname in Duitsland

WAALWIJK (ANP) - Autodealerconcern Van Mossel Automotive Group neemt zijn Duitse branchegenoot LöhrGruppe, over. Daarmee komt volgens het bedrijf een van de tien grootste autodealerconcerns in Duitsland in Nederlandse handen.

5 uur geleden
Bandenfabriek Apollo Enschede sluit volgend jaar, 500 banen weg

ENSCHEDE (ANP) - De bandenfabriek van Apollo in Enschede sluit volgend jaar zomer. De dochteronderneming van het Indiase Apollo Tyres wijt de sluiting aan "macro-economische verstoringen, sterke stijgingen van energie- en arbeidskosten en een afname van de vraag naar Spacemaster- en Agri-banden". Ongeveer vijfhonderd medewerkers van de fabriek, voorheen bekend als Apollo Vredestein, verliezen hun baan.

5 uur geleden
ABP vult te lage pensioenen aan voor ruim half miljard euro

HEERLEN (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP heeft de afgelopen vijf jaar zeker 500 miljoen euro uitgekeerd om te zorgen dat mensen alsnog het pensioen kregen waar ze recht op hadden. Tot 1995 bouwden tweeverdieners te weinig op en vervolgens maakten zij maar in beperkte mate gebruik van een aanvullingsregeling, bevestigt een woordvoerder van het grootste fonds van Nederland in aanloop naar een uitzending van het MAX-programma Meldpunt vrijdagavond.

7 uur geleden