Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten: kabinet werkt aan oplossing voor gasopslag Bergermeer

Jetten: kabinet werkt aan oplossing voor gasopslag Bergermeer

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een oplossing om de gasopslag Bergermeer bij Alkmaar voor de komende winter voor minstens 80 procent gevuld te krijgen. Daar zijn verschillende opties voor in kaart gebracht waaruit binnenkort een keuze wordt gemaakt, zegt minister Rob Jetten (Klimaat en Energie).

In tegenstelling tot de gasopslagen in Norg en Grijpskerk, waar de overheid zeggenschap over heeft, wordt Bergermeer beheerd door private partijen waaronder Gazprom. Dat Russische staatsbedrijf is goed voor 40 procent van de totale capaciteit maar maakte daar afgelopen winter nauwelijks gebruik van. Daardoor was de opslag, die tot de grootste van Noordwest-Europa behoort, bij lange na niet vol.

Jetten "weet niet exact de reden" waarom Gazprom zijn deel van de opslag vrijwel leeg liet. "Maar ik denk zomaar dat daar van tevoren over is nagedacht". Zonder voldoende reserves zijn Nederland en veel andere Europese landen in de wintermaanden afhankelijk van de directe aanvoer van Russische gas. Moskou kon dat de afgelopen maanden gebruiken als drukmiddel in het conflict met Oekraïne.

In de Tweede Kamer gingen de afgelopen weken al stemmen op om Gazprom desnoods te onteigenen, zodat het bedrijf niet langer dwars kan liggen bij het afdoende vullen van Bergermeer. Jetten wilde niet op de uitkomst vooruitlopen, ook om de onderhandelingen niet in de weg te zitten. Hij benadrukte dat meerdere scenario's op tafel liggen, maar sloot niets uit.

Meer uit Financieel

KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

2 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

3 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

3 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

5 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

5 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

6 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

7 uur geleden