Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten: kabinet werkt aan oplossing voor gasopslag Bergermeer

Jetten: kabinet werkt aan oplossing voor gasopslag Bergermeer

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een oplossing om de gasopslag Bergermeer bij Alkmaar voor de komende winter voor minstens 80 procent gevuld te krijgen. Daar zijn verschillende opties voor in kaart gebracht waaruit binnenkort een keuze wordt gemaakt, zegt minister Rob Jetten (Klimaat en Energie).

In tegenstelling tot de gasopslagen in Norg en Grijpskerk, waar de overheid zeggenschap over heeft, wordt Bergermeer beheerd door private partijen waaronder Gazprom. Dat Russische staatsbedrijf is goed voor 40 procent van de totale capaciteit maar maakte daar afgelopen winter nauwelijks gebruik van. Daardoor was de opslag, die tot de grootste van Noordwest-Europa behoort, bij lange na niet vol.

Jetten "weet niet exact de reden" waarom Gazprom zijn deel van de opslag vrijwel leeg liet. "Maar ik denk zomaar dat daar van tevoren over is nagedacht". Zonder voldoende reserves zijn Nederland en veel andere Europese landen in de wintermaanden afhankelijk van de directe aanvoer van Russische gas. Moskou kon dat de afgelopen maanden gebruiken als drukmiddel in het conflict met Oekraïne.

In de Tweede Kamer gingen de afgelopen weken al stemmen op om Gazprom desnoods te onteigenen, zodat het bedrijf niet langer dwars kan liggen bij het afdoende vullen van Bergermeer. Jetten wilde niet op de uitkomst vooruitlopen, ook om de onderhandelingen niet in de weg te zitten. Hij benadrukte dat meerdere scenario's op tafel liggen, maar sloot niets uit.

Meer uit Financieel

FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

14 minuten geleden
Iranoorlog doet groei koopkracht teniet, raamt CPB

DEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.

22 minuten geleden
Brussel wil dat Google data deelt met andere zoekmachines

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.

35 minuten geleden
Bakfietsmerk Babboe weer op de markt na terugroepactie

HEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.

1 uur geleden
NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.

1 uur geleden
Onderzoek: aantal gokaccounts en verliezen per speler nemen toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.

1 uur geleden
Dure benzine kan heel verschillend uitpakken per gezin, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.

1 uur geleden