Jetten: kabinet kijkt naar veiligheid vitale netwerken op zee
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt naar aanleiding van de lekkages in de gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2 "welke andere risico's er zijn voor netten op zee", zegt energieminister Rob Jetten. Het gaat daarbij om meer dan alleen gasleidingen. "Denk ook aan internetkabels", aldus de bewindsman.
Volgens Jetten is het ministerie van Defensie "in the lead" waar het gaat om het beschermen van vitale infrastructuur in de Noordzee en de Baltische Zee. Daarbij wordt nauw samengewerkt met andere Europese landen.
Duidelijk is dat de lekkages in Nord Stream 1 en 2 "eigenlijk alleen kunnen ontstaan door sabotage", zegt Jetten. Wie daarachter zit wordt nog onderzocht. "Maar wij hebben allemaal zo onze vermoedens gezien de oorlog in Oekraïne en de energieoorlog die al een tijd met Rusland gaande is."
Meer uit Binnenland
HILVARENBEEK (ANP) - In safaripark Beekse Bergen is woensdag een cheetah ontsnapt uit haar verblijf, maar het dier is nog wel binnen het omheinde park. Uit voorzorg is het safaripark gesloten gebleven voor publiek. Medewerkers van het park weten waar de cheetah is en wachten op een goed moment om het dier te verdoven, laat een woordvoerster weten na berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
2 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag twintig jaar cel geëist tegen de 20-jarige Thommy S. voor de moord op de 21-jarige Amsterdammer Ozan Alakus. Volgens justitie is bewezen dat S. op 14 oktober 2024 veertien kogels heeft afgevuurd op het slachtoffer, dat samen met zijn vriendin in een auto zat op een parkeerplaats bij sportpark Crailoo in Hilversum.
4 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten geen militairen te vervolgen voor de natuurbranden tijdens oefeningen van Defensie op 3 april vorig jaar bij Ede en op 27 augustus in Oirschot. De strafzaken tegen vijf militairen worden geseponeerd.
12 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Opvangorgaan COA is geschokt door de agressie dinsdagavond bij het gemeentehuis in Loosdrecht waar die ochtend de eerste asielzoekers waren aangekomen. Relschoppers en vandalen bestookten de noodopvang met vuurwerk en stichtten er brand. Voor de vijftien asielzoekers en de COA-medewerkers binnen was dit "een zeer ingrijpende en beangstigende situatie".
44 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc noemt het niet goed volgen van de procedures rondom de patiënt met het hantavirus "een ongelukkige samenloop van omstandigheden die we toeschrijven aan menselijk handelen". Twaalf medewerkers zijn tijdens het verwerken van afgenomen bloed en het afvoeren van urine mogelijk blootgesteld aan het virus. Zij zitten daarom uit voorzorg zes weken in quarantaine.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Scholieren ventileren dit jaar flink wat klachten over de examens, constateert het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). De Eindexamenklachtenlijn ontving tot nu toe 165.000 klachten, terwijl de centraal schriftelijke eindexamens woensdag pas vier dagen onderweg zijn. Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd.
46 minuten geledenALMERE (ANP) - Het vorige week door brand getroffen datacenter in Almere heeft woensdag een tijdelijke stroomvoorziening ingeschakeld. Gedupeerde klanten kunnen nu gefaseerd hun ICT-systemen weer gaan opstarten, meldt eigenaar NorthC van het datacenter.
50 minuten geleden