Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten hoopt voor consumenten dat energierekening blijft dalen

Jetten hoopt voor consumenten dat energierekening blijft dalen

DEN HAAG (ANP) - Minister Rob Jetten (Energie) hoopt van harte dat de energieprijzen blijven dalen, en dat energieleveranciers dit doorvertalen naar de energierekening voor consumenten. Want hoewel mensen fors aan het besparen zijn en er een prijsplafond geldt, "zijn de prijzen nog steeds hoog. Ik vind het woord meevallen nog altijd niet van toepassing", zei Jetten voor het begin van de ministerraad.

Voor de schatkist is het "fijn" dat energieleveranciers minder subsidie voor het prijsplafond hebben aangevraagd dan het kabinet had begroot, "maar uiteindelijk gaat het om de energierekening bij de mensen thuis", zegt Jetten. Sinds de afgelopen zomer ziet Jetten dat de energieprijzen op de internationale markt "fors zijn gedaald". Hij hoopt dat de "dalende lijn flink doorzet. We zagen dat mensen wakker lagen van de hoge energierekening." Voor heel veel mensen is die rekening nog steeds "heel erg hoog". Als de prijzen zich gaan normaliseren is dat voor "veel mensen thuis echt goed nieuws".

Nederland is inmiddels niet meer afhankelijk van Russisch gas en dat geldt volgens Jetten ook voor steeds meer andere Europese landen zoals Duitsland. "Zolang de Russische oorlog in Oekraïne doorgaat is dit het nieuwe normaal en zullen we geen energie meer uit Rusland importeren. We zullen verder moeten gaan met besparen, diversificeren en sneller verduurzamen."

Gasopslagen

Veel zorgen over volgende winters heeft Jetten niet. Hij hoopt deze winter te eindigen met zo goed mogelijk gevulde gasopslagen. Met extra import van lng wil hij de gasopslagen weer vullen. De komst van nieuwe lng-terminals is daarbij wel van belang, benadrukt Jetten.

Als het nodig is, is het kabinet bereid subsidie aan leveranciers te geven om zo voldoende gasvoorraad te garanderen. "Maar met deze marktprijzen kan de markt dat ook zelf doen."

Hij verwacht niet dat de gasprijzen net zo de pan uitrijzen als deze zomer. Dat was ook deels de schuld van de EU-landen zelf, zegt Jetten. Die beconcurreerden elkaar om zo veel mogelijk gas in te kopen, waardoor de prijzen stegen. "Dit jaar kopen we veel meer samen en geleidelijker in, waarmee we kunnen voorkomen dat die prijs weer zo onrustig wordt als in augustus."

Meer uit Politiek

Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

1 dag geleden
Minister Heinen blijft hopen op 'brede steun' voor begroting

DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) blijft hoop houden "breed draagvlak" te krijgen in het parlement voor zijn begroting. Kort daarvoor zeiden de partijen PRO en JA21, waar de minderheidscoalitie naar kijkt voor steun, het niet voor zich te zien om gezamenlijk de begroting te steunen. Daarvoor zijn de verschillen tussen het linkse PRO en het rechtse JA21 te groot, denken zij. Heinen moet van hen dan ook kiezen.

1 dag geleden
Tielen verwacht op niet al te lange termijn inspectie FVD-school

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) verwacht dat de onderwijsinspectie "op niet al te lange termijn" gaat kijken bij de FVD-basisschool die maandag openging in Almere. Ze legde bij een persbijeenkomst op het Catshuis uit dat de inspectie bij nieuwe scholen altijd in het eerste schooljaar langskomt, maar in het geval van de Renaissanceschool kan de bewindsvrouw zich voorstellen dat "de inspectie niet wacht tot mei, om het maar zo te zeggen".

1 dag geleden
JA21 heeft twijfels over 'brede steun' met PRO voor begroting

DEN HAAG (ANP) - JA21 heeft "twijfels" bij de wens van het kabinet voor brede steun voor de begroting. De linkse partij PRO zou dan ook steun leveren, maar JA21-Kamerlid Michiel Hoogeveen ziet dat niet voor zich. "Wij denken dat er op een gegeven moment echt wel duidelijke verschillen zichtbaar worden tussen JA21 en PRO", zei hij dinsdag na afloop van een gesprek met financiënminister Eelco Heinen.

1 dag geleden
Oppositiepartijen in gesprek met Heinen over begroting

DEN HAAG (ANP) - Meerdere oppositiepartijen spreken dinsdag met minister Eelco Heinen van Financiën, meldt het ministerie. SGP en JA21 zijn in de ochtend aangeschoven bij de VVD-minister, terwijl PRO in de middag met Heinen in gesprek gaat.

1 dag geleden
Klaver na gesprek met kabinet: verschillen zijn nog levensgroot

DEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

2 dagen geleden
Klaver vreest 'heel ingewikkelde' begrotingsonderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

2 dagen geleden