Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten hoopt 'op heel korte termijn' vervanger Kuipers te melden

Jetten hoopt 'op heel korte termijn' vervanger Kuipers te melden

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten denkt binnenkort een nieuwe demissionaire minister van Volksgezondheid te kunnen aankondigen. Zijn partijgenoot Ernst Kuipers kondigde eerder deze maand onverwacht zijn vertrek aan, omdat hij een nieuwe baan heeft. Collega-minister Conny Helder (Langdurige Zorg) neemt zijn taken tijdelijk over, maar er zal wel een nieuwe minister worden aangewezen. "Ik kan u op hele korte termijn al gaan vertellen wie dat gaat worden", zegt Jetten desgevraagd.

Op de vraag of de aankondiging deze week al komt, antwoordt Jetten alleen: "Snel." De D66-voorman, zelf ook minister in het demissionaire kabinet, spreekt tegen dat de vervanger van Kuipers te lang op zich laat wachten. Hij zou met de andere twee bewindspersonen op het ministerie van Volksgezondheid hebben afgesproken te wachten met het aankondigen van een vervanger tot na het debat in de Tweede Kamer over de begroting van het departement. Dat debat is afgerond, dus komt er snel een naam van zijn partij, aldus Jetten.

Intussen is nog steeds onduidelijk voor welke baan Kuipers het ministerschap heeft neergelegd. Jetten hoopt dat ook Kuipers snel duidelijkheid kan geven.

Kuipers was de derde D66-bewindspersoon in korte tijd die het demissionaire kabinet verliet. Gunay Uslu legde haar staatssecretariaat neer om de nieuwe baas van reisorganisatie Corendon te worden, minister van Financiën Sigrid Kaag is sinds begin dit jaar VN-gezant voor de wederopbouw van Gaza.

Meer uit Politiek

Demissionair kabinet steunt omstreden handelsverdrag Mercosur

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.

1 dag geleden
Van Weel roept op tot einde mensenrechtenschendingen in Soedan

DEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.

1 dag geleden
Keijzer wil tijdelijk huurcontract arbeidsmigrant mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.

1 dag geleden
Buma na opstappen Wijers: had het graag met z'n tweeën gedaan

DEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.

1 dag geleden
NRC: Wijers noemde Yeşilgöz 'feeks van de VVD'

DEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.

1 dag geleden
Jetten noemt terugtreden Wijers 'enige logische keuze'

DEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten was het terugtreden van informateur Hans Wijers vanwege "privéappjes" de "enige logische keuze". Wijers lag al onder vuur om uitspraken die hij zou hebben gedaan over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. NRC komt waarschijnlijk later vrijdag met berichtgeving over wat er in de appberichten stond.

1 dag geleden
Nederland wil Europees douane-agentschap in binnenhalen

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief lobbyen in Brussel om de Europese douaneautoriteit in Nederland te vestigen. Dat maakt staatssecretaris Eugène Heijnen (Douane, BBB) bekend na afloop van de ministerraad. Een beoogde locatie kan hij nog niet noemen.

1 dag geleden