Jetten hekelt gebrek aan daadkracht en polarisatie van coalitie
DEN BOSCH (ANP) - D66-leider Rob Jetten heeft op het congres van zijn partij het gebrek aan daadkracht bij het kabinet van PVV, VVD, NSC en BBB gehekeld. "Neem de zorgen van mensen nu eindelijk eens serieus. Ga aan de slag, of ga aan de kant", zei hij op de bijeenkomst in Den Bosch.
De VVD hoopt met de PVV eindelijk zaken te kunnen regelen die niet eerder waren gelukt. Maar dat loopt volgens Jetten op niets uit. "Het enige dat je met de PVV regelt, is chaos en verdeeldheid. Het NSC van Pieter Omtzigt staat erbij en kijkt ernaar. Het is om je kapot te schamen, dus ik zeg tegen Wilders, Yeşilgöz en Omtzigt: de problemen van Nederland wachten niet tot jullie zijn uitgeruzied."
De D66-voorman ziet het kabinet van "crisis naar crisis, van ophef naar ophef, van chaos, naar nog meer chaos" hollen. "Stuk voor stuk methodes om wanprestaties en onkunde te verhullen. Als ik Wilders was, lag ik er 's nachts wakker van, want er is echt nog helemaal niets gepresteerd. In zijn woorden: een hele grote nul."
De reactie van coalitie en kabinet na de rellen in Amsterdam kan op geen goed woord van Jetten rekenen. Hij zag politici het vuur opstoken en de zaak escaleren in plaats van te verbinden. "Nederland snakt naar politiek leiders die niet polariseren, maar inspireren. Die niet verdelen, maar mensen bij elkaar brengen."
Meer uit Politiek
WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
23 uur geleden