Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten heeft "indringend gesprek" met Joodse vertegenwoordigers

Jetten heeft "indringend gesprek" met Joodse vertegenwoordigers

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft maandag een "indringend gesprek" gehad met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Aanleiding voor het onderhoud waren recente aanslagen op een joods gebedshuis en een joodse school in Rotterdam en Amsterdam.

"Het was een heel indringend gesprek waar ook veel boosheid in zit. Dat is begrijpelijk. Want op deze manier wordt gepoogd om de Joodse Nederlandse gemeenschap te intimideren, angst aan te jagen en dat past ook in een breder patroon van toenemend antisemitisme in Nederland", aldus Jetten.

De premier zegt dat hij twee boodschappen heeft meegenomen uit het gesprek. De eerste: antisemitisme moet vaker leiden tot aangifte, vervolging en bestraffing. "En daarnaast moeten we alles op alles zetten om via educatie mensen te laten inzien dat dit gewoon niet kan."

'Heel belangrijk'

De Jodenhaat zit "heel breed", zegt Jetten. Het zit deels in "gelovige gemeenschappen die recht tegenover de Joodse gemeenschap staan". Maar hij wijst ook op scholen waar gesprekken over de Tweede Wereldoorlog steeds moeilijker worden en op spreekkoren bij onder meer voetbalwedstrijden.

Jetten vindt het "heel belangrijk" dat het niet aan de Joodse gemeenschap is om tegen de haat op te treden. "Maar dat we als samenleving als geheel zeggen: dit pikken we niet. Dit gaat over onze Joodse Nederlanders en we komen voor hen op. Zodat zij ook juist als een van onze kleine minderheden vrij en veilig kunnen leven in het land."

Coördinator antisemitismebestrijding

Een link tussen de aanslagen en Iran is niet uit te sluiten, zei Jetten. Maar eerst moet volgens hem het onderzoek van de politie worden afgewacht. Verder brengen de veiligheidsdiensten "alle dreigingen in kaart".

Bij het gesprek waren ook de minister van Justitie en de coördinator antisemitismebestrijding aanwezig.

Meer uit Politiek

Jetten: opzetten missie in Hormuz op korte termijn heel moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Het is "heel moeilijk" om snel een missie te realiseren om de Straat van Hormuz veilig te maken voor de scheepvaart. Dat zei premier Rob Jetten maandag. De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een NAVO-inzet in het gebied bij de Perzische Golf.

1 uur geleden
Berendsen sluit inzet Nederland in Straat van Hormuz niet uit

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) sluit de inzet van Nederland om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen niet uit, maar is daarin wel terughoudend. "Nederland wil het gesprek overal over voeren, maar dit is niet een besluit dat je zomaar neemt", zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

5 uur geleden
CIDI: niet uitgenodigd voor overleg Jetten met Joodse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.

19 uur geleden
Jetten verwacht niet dat progressieve kiezer wegloopt bij D66

LEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.

23 uur geleden
Jetten spreekt maandag met Joodse gemeenschap na explosies

LEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.

1 dag geleden
Heerma belt standaard met raadsleden als zij bedreigd worden

DEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.

1 dag geleden
Yeşilgöz: gemeenteraadsverkiezingen maken 'ontiegelijk veel uit'

ALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.

1 dag geleden