Jetten had liever verkenner gehad met meer afstand tot de politiek
DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten (D66) heeft ingestemd met de voordracht van PVV-senator Gom van Strien als verkenner, maar had liever gezien dat iemand met meer afstand tot de politiek deze functie had gekregen. Hij heeft dit bezwaar geuit aan PVV-voorman Wilders, maar die bleef bij zijn voordracht. "Ik vind ook: het initiatief ligt nu echt bij de grootste partij", zegt Jetten over zijn besluit om deze keuze te accepteren.
Gezien de overtuigende verkiezingswinst van de PVV vindt Jetten het logisch dat deze partij het initiatief krijgt en probeert een coalitie te vormen. De D66-leider heeft al herhaaldelijk gezegd dat hij onder geen beding onderdeel wil worden van een kabinet-Wilders en zal die boodschap volgende week herhalen bij de verkenner. De progressief-liberale partij heeft veel moeite met onder andere de anti-islamstandpunten van Wilders.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - PVV, SP en 50PLUS vinden het een slecht idee om een eigen bijdrage te vragen voor wijkverpleging vanwege de nadelige gevolgen. Dat bleek woensdag tijdens een zorgdebat. Coalitiepartij CDA gaf aan niet doof te zijn voor de zorgen, maar desondanks voor het plan te zijn.
1 dag geleden