Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten: goed dat ACM tanden laat zien tegen energiebedrijven

Jetten: goed dat ACM tanden laat zien tegen energiebedrijven

DEN HAAG (ANP) - Het is een goede zaak dat toezichthouder Autoriteit Consument en Markt (ACM) een onderzoek start naar mogelijk te hoge kosten die energiebedrijven rekenen aan mensen met zonnepanelen, vindt energieminister Rob Jetten. Het gaat om zogenoemde terugleverkosten die mensen moeten betalen over de opgewekte zonnestroom die teruggaat naar het energienet. Energiebedrijven verkopen dat overschot weer door, maar vaak tegen een erg laag tarief. "Het is goed dat er een onafhankelijk toezichthouder is die steeds vaker zijn tanden laat zien tegen de energieleveranciers", vindt Jetten.

"Veel consumenten met zonnepanelen zijn natuurlijk erg chagrijnig over die terugleverkosten", zegt de demissionaire bewindsman. Energiebedrijven mogen die gewoon in rekening brengen, maar wel alleen de kosten die zij zelf daadwerkelijk maken. ACM gaat onderzoeken of de leveranciers er niet stiekem extra kosten bij rekenen.

Energiebedrijven zijn op hun beurt niet te spreken over de zogenoemde salderingsregeling, die voorlopig in stand blijft. De Eerste Kamer stemde een voorstel weg om de regeling af te bouwen. Mensen die zelf stroom opwekken met zonnepanelen op het dak, kunnen met de regeling het overschot dat ze op zonnige dagen terugleveren, wegstrepen tegen hun verbruik op dagen met minder opbrengst. Deze regeling is opgezet in een tijd dat zonnepanelen veel duurder waren en hielp destijds de terugverdientijd flink te verkorten. Inmiddels is de aanschaf van zonnepanelen een stuk voordeliger. Voor energiebedrijven betekent de salderingsregeling een kostenpost.

Meer uit Financieel

Trump verlaagt tarieven koffie, groenten, fruit en rundvlees

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.

6 uur geleden
Alibaba verliezer op Wall Street na beschuldigingen Witte Huis

NEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Franse toezichthouder vindt bij meer webshops verboden sekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.

9 uur geleden
Amerikaanse investeerder ziet af van overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.

10 uur geleden
FT: Washington beschuldigt Alibaba van hulp aan Chinese leger

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.

11 uur geleden
Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

13 uur geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

15 uur geleden