Jetten: geen signalen van problemen bij grote energiebedrijven
DEN HAAG (ANP) - Klimaat- en energieminister Rob Jetten heeft "op dit moment geen signalen" dat door de sterke schommelingen van de gasprijs grote Nederlandse energiebedrijven in acute problemen dreigen te komen. Maar hij laat wel onderzoeken of de huidige regels wel voldoen in "een crisissituatie als waar we nu middenin zitten".
De onzekerheid over de oorlog in Oekraïne veroorzaakte de afgelopen weken zeer sterk prijsschommelingen op de Europese gasmarkt. Energiebedrijven hebben vaak langlopende leveringscontracten tegen een vaste prijs met hun klanten en kunnen zulke scherpe prijsstijgingen- en dalingen daardoor niet altijd makkelijk opvangen.
"Ik wil dat de komende tijd continu in de gaten houden", zegt Jetten. "Om te voorkomen dat er zo'n domino-effect ontstaat zoals we dat eerder in de bankencrisis hebben gezien." De Autoriteit Consument en Markt (ACM) is al bezig met een analyse, en kijkt daarbij of consumenten nu voldoende beschermd zijn als hun energieleverancier in problemen komt.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
53 minuten geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
2 uur geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
4 uur geleden