Jetten: geen signalen van problemen bij grote energiebedrijven
DEN HAAG (ANP) - Klimaat- en energieminister Rob Jetten heeft "op dit moment geen signalen" dat door de sterke schommelingen van de gasprijs grote Nederlandse energiebedrijven in acute problemen dreigen te komen. Maar hij laat wel onderzoeken of de huidige regels wel voldoen in "een crisissituatie als waar we nu middenin zitten".
De onzekerheid over de oorlog in Oekraïne veroorzaakte de afgelopen weken zeer sterk prijsschommelingen op de Europese gasmarkt. Energiebedrijven hebben vaak langlopende leveringscontracten tegen een vaste prijs met hun klanten en kunnen zulke scherpe prijsstijgingen- en dalingen daardoor niet altijd makkelijk opvangen.
"Ik wil dat de komende tijd continu in de gaten houden", zegt Jetten. "Om te voorkomen dat er zo'n domino-effect ontstaat zoals we dat eerder in de bankencrisis hebben gezien." De Autoriteit Consument en Markt (ACM) is al bezig met een analyse, en kijkt daarbij of consumenten nu voldoende beschermd zijn als hun energieleverancier in problemen komt.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
15 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
18 uur geleden