Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

"Wij hebben in 2022 al een hele harde les geleerd", zei Jetten, verwijzend naar de gascrisis die volgde op de Russische invasie in Oekraïne. "Veel besparende maatregelen zijn al genomen." Nederland en Europa zijn mede daardoor "beter voorbereid dan andere delen van de wereld" op de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten, aldus de premier.

Het IEA opperde onder meer maatregelen om het brandstofverbruik te verminderen, zoals meer thuiswerken of lagere snelheidslimieten. Maar daar wil het kabinet nog niet aan. Jetten denkt dat "Nederlanders ook heel goed zelf kunnen nadenken" hoe zij om moeten gaan met de "bizarre prijzen" aan de pomp.

Economische gevolgen

Het kabinet houdt dinsdag een extra veiligheidsberaad waarin de economische gevolgen van de oorlog centraal staan. Een dag later staat datzelfde onderwerp op de agenda in de Tweede Kamer, waar veel partijen aandringen op maatregelen om de stijgende prijzen van met name energie en brandstof voor burgers en bedrijven te dempen.

Jetten blijft erbij dat het daar nog te vroeg voor is. Het kabinet wil eerst weten of de prijsstijgingen blijvend of kortstondig zijn. Tegelijkertijd erkent de premier dat het probleem niet heel snel zal zijn opgelost, nu naast scheepvaartroutes ook productiefaciliteiten onder vuur liggen. "Ook als de oorlog vandaag zou stoppen, dan is het niet zo dat de energievoorziening morgen weer helemaal op gang komt."

Het kabinet is wel bereid forse maatregelen te nemen, zei Jetten. Maar die moeten dan wel gericht zijn op de mensen en bedrijven die het hardst hulp nodig hebben. Anders is het volgens hem "zonde" van het belastinggeld dat eraan wordt besteed.

Meer uit Financieel

Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

5 uur geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

6 uur geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

6 uur geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

7 uur geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

10 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

11 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

12 uur geleden