Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jetten en Yeşilgöz botsen in RTL-debat over lastenverdeling

Jetten en Yeşilgöz botsen in RTL-debat over lastenverdeling

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten en VVD-voorvrouw Dilan Yeşilgöz zijn elkaar tijdens het RTL-verkiezingsdebat in de haren gevlogen over de lastenverdeling. Jetten verweet de VVD dat die de lasten voor werkenden verhoogt, Yeşilgöz stelde dat D66 banen op het spel zet door bedrijven zwaarder aan te slaan.

Een doorrekening door het Centraal Planbureau (CPB) liet afgelopen week zien dat de VVD de lasten voor huishoudens met 2 miljard euro verhoogt. "Toen viel ik echt bijna van mijn stoel", zei Jetten. "Want u heeft altijd de mond vol over de hardwerkende Nederlander."

Yeşilgöz wees daarop op de forse lastenverzwaring die D66 volgens diezelfde CPB-modellen wil neerleggen bij bedrijven. "U haalt bijna 16 miljard weg bij ondernemers, waardoor al die hardwerkende Nederlanders straks geen baan hebben."

Jetten wierp tegen dat die hogere lasten vooral vervuilende en zeer winstgevende bedrijven treffen. "Dat zijn de sterkste schouders die echt wel iets meer kunnen bijdragen." Ook verweet hij de VVD opnieuw dat die een graai wil doen in het Nationaal Groeifonds, dat bedoeld is om bedrijven te helpen innoveren.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

2 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

4 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

7 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

10 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

10 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

11 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

13 uur geleden