Jetten en Yeşilgöz botsen in RTL-debat over lastenverdeling
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten en VVD-voorvrouw Dilan Yeşilgöz zijn elkaar tijdens het RTL-verkiezingsdebat in de haren gevlogen over de lastenverdeling. Jetten verweet de VVD dat die de lasten voor werkenden verhoogt, Yeşilgöz stelde dat D66 banen op het spel zet door bedrijven zwaarder aan te slaan.
Een doorrekening door het Centraal Planbureau (CPB) liet afgelopen week zien dat de VVD de lasten voor huishoudens met 2 miljard euro verhoogt. "Toen viel ik echt bijna van mijn stoel", zei Jetten. "Want u heeft altijd de mond vol over de hardwerkende Nederlander."
Yeşilgöz wees daarop op de forse lastenverzwaring die D66 volgens diezelfde CPB-modellen wil neerleggen bij bedrijven. "U haalt bijna 16 miljard weg bij ondernemers, waardoor al die hardwerkende Nederlanders straks geen baan hebben."
Jetten wierp tegen dat die hogere lasten vooral vervuilende en zeer winstgevende bedrijven treffen. "Dat zijn de sterkste schouders die echt wel iets meer kunnen bijdragen." Ook verweet hij de VVD opnieuw dat die een graai wil doen in het Nationaal Groeifonds, dat bedoeld is om bedrijven te helpen innoveren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar hebben 1785 mensen in Nederland opzettelijk een einde gemaakt aan hun leven, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS). Daarmee ligt het aantal zelfdodingen volgens de commissie voor het eerst sinds 2012 onder de 1800. Onder jongeren is de afgelopen tien jaar echter een stijgende lijn te zien in het aantal suïcides. CANS-voorzitter Renske Gilissen spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling.
29 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.
12 uur geleden