Jetten: binnen paar weken meer duidelijk over extra steun mkb
DEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken verwacht minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) meer duidelijkheid te kunnen geven over compensatie voor mkb'ers die veel energie gebruiken. Volgens de minister wordt "dag en nacht" gewerkt aan het specifieke pakket voor bijvoorbeeld bakkers en tuinders.
Burgers krijgen al compensatie voor de hoge energiekosten door over een deel van hun verbruik de gasprijs van begin dit jaar, van voor de oorlog in Oekraïne, te rekenen. Maar voor bedrijven die veel energie nodig hebben, kijkt het ministerie wat verder mogelijk is. Veel van hen mogen gebruikmaken van de regeling die geldt voor consumenten, maar vaak is dat bij lange na niet toereikend. Het gemiddelde jaarverbruik van een huishouden, waarvoor het lage tarief geldt, is gelijk aan wat sommige bedrijven al binnen enkele dagen verbruiken.
Volgende week zijn de Algemene Financiële Beschouwingen en een paar weken daarna de begrotingsbehandeling van het ministerie van EZK. Jetten verwacht "ergens daartussen" meer duidelijkheid te hebben over wat er mogelijk is.
Dat er gewerkt wordt aan een specifiek pakket voor het midden en kleinbedrijf, kwam als een verrassing. De Tweede Kamer had hier de afgelopen maanden al vaker tevergeefs op aangedrongen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
2 dagen geleden