
Jetten: als PVV grip op migratie wil, doe dan meer tegen Rusland
DEN HAAG (ANP) - De PVV moet meer doen om Rusland tegen te houden in Oekraïne als de partij grip op migratie wil, vindt Rob Jetten. Hij wijst erop dat Syriërs en Oekraïners de afgelopen jaren de grootste vluchtelingengroepen waren. "En die hebben een ding gemeen: die zijn voor een deel gevlucht voor de bommen van Poetin", zei de D66-leider bij het debat over de veranderende situatie onder de nieuwe president Donald Trump.
"Dus als u meer grip op migratie wilt, als u minder vluchtelingen in Nederland wilt, dan moet u ook bereid zijn te helpen oorlogen in Syrië en Oekraïne te beëindigen en de vrede die daar komt ook te helpen bewaken."
Jetten put er hoop uit dat in de Tweede Kamer wel voldoende steun lijkt te zijn voor een vredesmissie in Oekraïne. Wilders "gaat helemaal niet doorbijten als het kabinet gewoon met volle steun van de Tweede Kamer in zo'n pro-Oekraïense alliantie gaat zitten", voorspelde Jetten. "Ik zou niet te snel juichen, echt, u kunt er nog weleens naast zitten", repliceerde Wilders.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Defensie kiest definitief voor een Israëlisch wapensysteem voor twee nieuwe multifunctionele ondersteuningsschepen. In de Kamer neemt de roep om een boycot van Israëlische wapens juist toe vanwege de oorlog in Gaza.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe Nederlandse onderzeeboten worden uitgerust met een Europees kruisvluchtwapen in plaats van de Amerikaanse Tomahawk. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie, BBB) dinsdag in een brief aan de Tweede Kamer.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA steunt de kabinetsinzet om de NAVO-norm, het bedrag dat lidstaten van het militaire bondgenootschap minimaal aan defensie moeten besteden, te verhogen van 2 naar 3,5 procent van de omvang van de economie. Dat laat de partij weten voorafgaand aan een Kamerdebat over de Nederlandse inzet bij de NAVO-top van volgende week. Hoe dat betaald moet worden, is wat de partij betreft aan een volgend kabinet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA stelt voor de Oekraïense president Volodymyr Zelensky uit te nodigen om in de week van de NAVO-top in Den Haag de Tweede Kamer toe te spreken. De partij wil zo "een krachtig signaal van solidariteit" afgeven, en hoopt voor dit voorstel voldoende steun te krijgen van andere fracties.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Aant Jelle Soepboer wil niet opnieuw op de kieslijst van NSC bij de parlementsverkiezingen van 29 oktober. "Een weloverwogen besluit waar ik lang over heb nagedacht", laat het Kamerlid weten in een bericht op X. Een reden geeft de huidige onderwijswoordvoerder van de partij niet.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV'er Gidi Markuszower is uit het dagelijkse bestuur van de Tweede Kamer gestapt, bevestigt hij na berichtgeving van De Telegraaf. Het Kamerlid wil niet zeggen waarom. Maar hij vermeldt wel dat hij dinsdag een debat gaat aanvragen over de kwestie rond de voormalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het partijbestuur van NSC Diederik Boomsma naar voren schuift als lijsttrekker bij de Tweede Kamerverkiezingen, gaat Eddy van Hijum daar niet tegenin. "Ik ga mij in dat geval niet kandideren", heeft de huidige demissionair minister van Sociale Zaken gezegd.
16 uur geleden