Jesus Christ Superstar weer vervroegd voor wedstrijd Oranje
DEN HAAG (ANP) - Jesus Christ Superstar begint woensdag weer eerder om supporters tegemoet te komen die de wedstrijd tussen Nederland en Engeland willen zien. De starttijd van de voorstelling in het World Forum Theater in Den Haag is een uur vervroegd naar 19.00 uur, zodat bezoekers de halve finale van het EK voetbal kunnen kijken, laat een woordvoerder van de producent weten. Afgelopen zaterdag begon de musical ook al een uur eerder, toen omdat Oranje in de kwartfinale stond.
Het is niet de enige voorstelling die woensdagavond vroeger begint. Het duo Van der Laan & Woe start ook een uur eerder, om 19.00 uur, in het DeLaMar Theater in Amsterdam. Eerder liet Najib Amhali weten dat zijn voorstelling in Carré ook woensdag eerder begint. De cabaretier schoof zaterdag tijdens de kwartfinale ook al op.
Ook andere instanties hebben hun programma aangepast. Zo vergadert de gemeenteraad van Hilversum "anders dan normaal" om 18.00 uur. De bijeenkomst "zal zo nodig ook na de aftrap worden voortgezet", meldt de gemeente. Ook de Friese gemeente Harlingen opent de raadsvergadering al om 18.00 uur, in plaats van om 19.30 uur. De gemeente laat op de site nog weten: "De vergadering wordt om 20.30 uur geschorst als er nog agendapunten niet afgehandeld zijn. De nog openstaande agendapunten worden donderdagavond besproken."
Het duel tussen Nederland en Engeland begint woensdagavond in Dortmund om 21.00 uur.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
7 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
10 uur geleden