
Jerusalem Post: hele wijken worden platgegooid in Gazastrook
JERUZALEM (ANP) - Een Israëlische generaal heeft volgens The Jerusalem Post gezegd dat hele wijken in de Gazastrook van de kaart worden geveegd met volgens de generaal "duizenden bommen dag en nacht". De luchtmacht is bezig verscheidene wijken te vernietigen.
Volgens luchtmachtgeneraal Omer Tishler gebeurt dat "om op iedereen te jagen die uit de Gazastrook stapt en de terroristen te pakken die (Israël) zijn binnengevallen en alle terroristen die zich in woningen verstoppen". De generaal zei dat "we agressief op ze jagen en we willen geen burgerdoelen treffen, maar er is altijd een militair doelwit en we kunnen niet chirurgisch te werk gaan".
Bij de vele eerdere bombardementen op de dichtbevolkte Gazastrook had de luchtmacht volgens Tishler specifiek topmensen van Hamas of de Islamitische Jihad als doel, "maar nu zijn hele wijken waar terroristen zijn het doelwit".
Meer uit Buitenland
CHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
43 minuten geledenPASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.
3 uur geledenJAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron brengt 15 juni een bezoek aan Groenland. De reis is op uitnodiging van de Deense en Groenlandse premiers, meldt het Elysée zaterdag. Macron is het eerste buitenlandse staatshoofd dat Groenland bezoekt, sinds de Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd het gebied, dat bij Denemarken hoort, te willen inlijven.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zaterdag tientallen mensen gedood door de Israëlische krijgsmacht. Volgens hulpverleners kwamen zeker vijftien mensen om door een luchtaanval op een gebouw in Gaza-Stad. Tientallen mensen raakten gewond.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Oekraïne heeft een voorgenomen gevangenenruil met Rusland voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dat schrijft Vladimir Medinsky, het hoofd van de Russische delegatie die met Oekraïne onderhandelt, zaterdag op Telegram. Ook de overdracht van de lichamen van gesneuvelde militairen gaat voorlopig niet door.
8 uur geleden