Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeroen Rietbergen definitief niet vervolgd in zedenzaak The Voice

Jeroen Rietbergen definitief niet vervolgd in zedenzaak The Voice

ARNHEM (ANP) - Jeroen Rietbergen wordt definitief niet vervolgd in de zedenzaak rond The Voice of Holland waarin hij beschuldigd werd van verkrachting. Daartoe heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden besloten. Zangeres Nienke Wijnhoven startte eerder een artikel 12-procedure om alsnog vervolging af te dwingen.

Het Openbaar Ministerie (OM) besloot in mei 2024 Rietbergen niet te vervolgen in de zaak. De reden was toen gebrek aan bewijs. Wijnhoven deelde haar verhaal na het onlineprogramma BOOS over grensoverschrijdend gedrag bij The Voice. Zij deed mee aan het achtste seizoen van het zangprogramma.

Het hof vindt dat "in deze zaak niet te verwachten is dat een later oordelende strafrechter tot een veroordeling van beklaagde zal komen". "Het hof zal daarom het Openbaar Ministerie niet bevelen tot vervolging van beklaagde over te gaan. Ook het doen van nader onderzoek, waar klaagster om vroeg, vindt het hof niet meer zinvol."

'Opluchting'

Het is voor Rietbergen "een opluchting" dat hij niet vervolgd wordt en hij ziet het als "een bevestiging", melden zijn advocaten. "Hij heeft vanaf het begin gezegd dat tussen hem en mevrouw Wijnhoven geen seksuele handelingen hebben plaatsgevonden en dat hij geen enkel strafbaar feit heeft gepleegd en heeft dat uitgebreid kunnen onderbouwen en documenteren. De uitspraak van het hof voelt als gerechtigheid. Hij is zijn dierbaren enorm dankbaar voor hun niet aflatende steun gedurende een lange, moeilijke tijd."

Wijnhoven laat via haar advocaat weten dat ze "trots" is dat ze haar stem heeft laten horen. "Voor zichzelf en in de hoop dat het anderen helpt", aldus advocaat Sébas Diekstra. "Mijn cliënte was de enige die uiteindelijk daadwerkelijk aangifte deed. Zij wist dat het juridisch een moeilijke weg zou worden, zeker na zoveel jaar, maar heeft er toch voor gekozen haar verhaal te doen en door te zetten." Met de beslissing van het hof is voor Wijnhoven "een lange en zware periode afgesloten".

Rietbergen erkende in januari 2022 dat hij relaties van "seksuele aard" had gehad met vrouwen die betrokken waren bij The Voice of Holland en seksueel getinte berichten had uitgewisseld. Hij noemde zijn gedrag "ontoelaatbaar" en gaf aan in therapie te zijn geweest. Na zijn publieke bekentenis verbrak Linda de Mol haar relatie met Rietbergen. Inmiddels zijn de twee weer een tijdje samen.

Meer uit Binnenland

Raymann: vergiffenis voor koning Willem-Alexander is nieuw begin

HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.

4 uur geleden
NiNsee prijst houding koning over slavernijverleden

PARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.

4 uur geleden
Voorzitter Suriname Museum over vergeving: belangrijk moment

AMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.

5 uur geleden
Koning krijgt vergiffenis van nazaten tot slaaf gemaakten

PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.

6 uur geleden
Kittens dood door vogelgriep op geitenboerderij

DEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.

6 uur geleden
Museum Singer Laren verwerft onbekend werk van Piet Mondriaan

LAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.

7 uur geleden
Amsterdamse partijen willen azc voor lhbtiq+-vluchtelingen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.

8 uur geleden