Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeremy Corbyn wil aanblijven als Labour-leider (3)

Jeremy Corbyn wil aanblijven als Labour-leider (3)

LONDEN (ANP) - De Britse oppositieleider Jeremy Corbyn wil de komende tijd aan het roer blijven staan bij Labour, als de partij een periode ingaat van reflectie. Maar hij zal de partij niet leiden bij de eerstvolgende verkiezingen. Dat zei Corbyn nadat bekend werd gemaakt dat hij zijn zetel voor het district Islington North mag behouden. Corbyn sprak van een "teleurstellende nacht".

Het slechte resultaat van Labour, dat volgens een prognose niet verder komt dan 191 zetels, komt volgens de Labour-leider deels door het gepolariseerde debat over de brexit. Corbyn geeft aan dat de partij zich zal moeten bezinnen op hoe het verder moet met Labour. Tijdens dat "proces van reflectie" wil hij aanblijven als leider.

"Ik zal de partij niet leiden in een toekomstige campagne voor algemene verkiezingen", voegde de bekritiseerde Labour-leider eraan toe. Meerdere leden van zijn partij zeiden tijdens de bekendmaking van de uitslagen dat het tijd wordt voor Corbyn om het veld te ruimen.

Brexit

De 70-jarige Corbyn probeerde tijdens de campagne zowel voor- als tegenstanders van de Britse uittreding uit de EU voor zich te winnen. Hij wilde een nieuwe brexitdeal sluiten met de EU en daarover een nieuw referendum uitschrijven. Ook beloofde hij weer flink te gaan investeren.

De oppositieleider heeft zich nooit kunnen profileren als de sterke man die de Britten uit de brexitimpasse zou trekken. Zo lag Corbyn de afgelopen tijd onder vuur omdat hij volgens sommigen te weinig zou doen tegen antisemitisme binnen zijn partij.

Meer uit Buitenland

Automobilist Modena niet aangeklaagd voor terrorisme

MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.

38 minuten geleden
Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.

1 uur geleden
Nieuwe slachtoffers melden zich in Frans onderzoek naar Epstein

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.

2 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

2 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

5 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

6 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

7 uur geleden